Wierzchnia odzież damska na zimę – co wybrać?

Kobiety chcące kupić okrycie wierzchnie na zimę mają w czym wybierać, niezależnie od tego, czy preferują zakupy stacjonarne, czy internetowe. Na co postawić, by cieszyć się przyjemnym ciepłem, komfortem, a także, co jest ważne dla każdej z pań – atrakcyjnym wyglądem?

Elegancki płaszcz – must have w szafie każdej kobiety

Nawet gdy na co dzień woli się nosić ciepłą puchówkę czy inne okrycia, płaszcz to na pewno ten element wierzchniej odzieży damskiej na zimę, który warto mieć w swojej szafie. Najlepszy będzie model o długości do połowy uda, gdyż dłuższe skracają sylwetkę, zwłaszcza gdy nie nosi się butów na obcasach, krótsze zaś są mniej eleganckie.

Na pewno warto kupić płaszcz nawet gdy wydaje się, że nie będzie okazji, by go nosić. Jeśli bowiem będzie to okrycie wysokiej jakości, może posłużyć wiele sezonów. W tym czasie na pewno zdarzy się wiele okazji, by włożyć takie okrycie, jako że jest ono niezbędnym dopełnieniem eleganckich stylizacji, sprawdzającym się na przykład do sukienek znacznie lepiej niż kurtka.

Ciepłe kurtki

Kurtki to zdecydowanie najpopularniejsza wierzchnia odzież damska na zimę, ponieważ mają wiele wariantów, a także są najwygodniejsze. Poza tym wybierać można wśród różnych wersji, zarówno typowo sportowych, jak i takich, które całkiem dobrze zastępują płaszcz.

Do bardzo popularnych obecnie kurtek zimowych należą parki, jednak trzeba wiedzieć, jak je nosić. Są one raczej elementem niezobowiązującego stylu. Jeśli zaś chodzi o ciepłe puchowki, są one typowo sportowe.

Pasują zatem do kobiet preferujących na co dzień taki styl. W innych przypadkach zaś czasem lepiej sprawdzają się podczas wypraw w plener niż do codziennego noszenia, zwłaszcza gdy trzeba ubierać się bardziej formalnie. Puchówka na pewno nie jest dobrym wyborem do eleganckiej stylizacji, na przykład biznesowej.

Kożuchy i futra

Takie rozwiązania są daleko mniej popularne, ale i taka wierzchnia odzież damska na zimę jest spotykana. Oczywiście wybierać można wśród wersji naturalnych i sztucznych. Te drugie uchodzą za mniej prestiżowe, przede wszystkim dlatego, że są znacznie tańsze, jednak są wykonywane z wysokiej jakości materiałów i także mogą wyglądać świetnie.

Warto przy tym pamiętać, że grube, ciepłe futra i kożuchy mogą być czasem niestety ciężkie, przez co ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Lżejsze modele zaś nadają się tylko na średnio chłodne dni.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.