Dobre rękawiczki lateksowe

Rękawice lateksowe bezpudrowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je w wielu branżach. Zabezpieczają skórę przed działaniem wielu szkodliwych substancji. Warto dowiedzieć się, czym cechują się dobre rękawice lateksowe.

Sprawdzone rękawice

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe można zakupić w sklepach stacjonarnych i internetowych w dość niskich cenach. Zrobione są z naturalnego lateksu. Mają zastosowanie nie tylko w ochronie zdrowia bądź kosmetyce, ale ponadto w przemyśle spożywczym, cateringu, pracach porządkowych czy przy produkcji farb i lakierów.

W obecnych czasach coraz więcej osób zakupuje rękawice lateksowe bezpudrowe. Najlepiej kupić je od sprawdzonego producenta. Jakość towaru zawsze powinna być priorytetem.

Dobre rękawice lateksowe

Lateks to surowiec pozyskiwany z drzew kauczukowca. Cechuje się znakomitymi parametrami użytkowymi. Mowa tu między innymi o rozciągliwości, elastyczność, a ponadto odporności na uszkodzenia mechaniczne. Lateks jest też odporny na wiele substancji chemicznych.

Obecnie rękawice lateksowe wykorzystywane są w wielu krajach. Można je zakupić u renomowanego producenta w relatywnie niskiej cenie. Często dostępne są w wersjach pudrowanych. Mają zastosowanie przy zabiegach operacyjnych. Najczęściej rękawiczki lateksowe bezpudrowe wykładane są od wewnętrznej strony syntetycznym elastomerem w celu ułatwienia wkładania.

Najlepsze rękawiczki lateksowe – co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, że w zależności od modelu rękawiczki lateksowe bezpudrowe mogą być certyfikowane jako medyczne EN-455. Dodatkowo w przemyśle certyfikowane są jako EN-388. Zapewniają ochronę chemiczną oraz bakteriologiczną. Standardowa ich długość to około 240 mm. Natomiast grubość wynosi 0,16 mm.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe dostępne są w różnych rozmiarach. Są bardzo wytrzymałe, dlatego stosowane są w wielu branżach. Mowa tutaj o dwuwarstwowych produktach. Skutecznie oddzielają skórę rąk od ekspozycji na różnego rodzaju alergeny. Końcówki palców są mikro teksturowane, co zwiększa pewność chwytu nawet w mokrym środowisku, z jakim można się przecież spotkać w czasie wszelakich zabiegów chirurgicznych. Dlatego takie rękawiczki lateksowe są często stosowane w medycynie.