Kudzu root dla palaczy

Palenie papierosów czy nadmierne picie alkoholu to coś, co dotyka coraz większą liczbę osób. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie dlatego, że dzisiejsze czasy są ciężkie. Są ciężkie pod względem tempa życia, życia w ciągłym biegu, kiedy wszystko musi być „Just-in-time”. Wszystko to odbywa się kosztem zdrowia, które z pozoru nie wygląda przecież najgorzej. Co zatem zrobić, by pozbyć się nałogu, który tylko udaje, że radzi sobie ze stresem?

Kudzu korzeń – coś dla nałogowych palaczy

Kudzu root to roślina, która ma rewelacyjne właściwości lecznicze. Jednak nie są to właściwości, które leczą ból głowy czy brzucha, tu chodzi bardziej o słabą psychikę w przypadku picia alkoholu i palenia papierosów. W czym więc tkwi sekret? W korzeniu! Korzeń tej rośliny jest bogaty w składniki, które zmniejszają chęć zapalenia kolejnego papierosa czy wypicia kolejnego kieliszka wódki.

Kudzu korzeń, swoje właściwości przejawia już od wielu lat. Początkowo znany był jedynie na Dalekim Wschodzie. Z czasem, przywędrował do Europy, w tym do Polski. Wyciąg z korzenia kudzu Root, ogranicza zdolność organizmu do wypicia sporej dawki alkoholu etylowego. Dzięki zawartości takich związków jak: pueraryna, daidzeina, daidzyna, możliwe jest rzeczywiste obniżenie ilości spożywanego alkoholu czy nikotyny. Skąd to wiadomo? Stąd, że przeprowadzono szereg badań na grupie ochotników, nadużywających alkoholu, którzy już po siedmiodniowym stosowaniu Kudzu Root, zmniejszyli chęć sięgnięcia po kolejną porcję napoju wyskokowego o niemal 40 procent!

Jak to możliwe? Otóż, kudzu korzeń po spożyciu wydziela dopaminę i serotoninę, czyli hormony szczęścia, które również pojawiają się po spożyciu alkoholu. Dzięki temu, człowiek nie ma potrzeby, by sięgnąć po kolejną, realną dawkę używki. Trzeba tutaj zaznaczyć, że kudzu root jest w stu procentach bezpieczny dla organizmu i nie wywołuje skutków ubocznych. Oczywiście kudzu korzeń nie jest dla wszystkich. Nie mogą przyjmować go kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią, osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe, a także osoby cierpiące na endometriozę czy raka piersi / jajnika.

Kudzu root dawkowanie, cena, dostępność

Kudzu root jest ogólnie dostępnym produktem. Produktem, który można zakupić w sklepach z żywnością zdrową, ekologiczną a także w aptekach i sklepach zielarskich. Kudzu root występuje w postaci tabletek (cena za 90 kapsułek to około 30,00 złotych) bądź mączki (kudzu root ma właściwości wiążące, można więc z powodzeniem stosować ją w kuchni jako zamiennik do żelatyny; cena za 50g – około 20,00 złotych). Kudzu Root dawkowanie – to od dwóch do czterech kapsułek dziennie.