Czy warto handlować odzieżą używaną?

Dziś odzież używana powszechnie sprzedawana jest zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i coraz częściej w internetowych. Choć wydawać by się mogło, że przez ogromną konkurencję na rynku handel odzieżą używaną nie jest opłacalny, to w rzeczywistości jest inaczej, gdyż w tej kwestii można zrobić i osiągnąć jeszcze wiele.

Perspektywy dla handlu odzieżą używaną

Jak się okazuje, jednym z istotnych elementów decydujących o porażce lub sukcesie biznesu, jest wybór najlepszego dostawcy odzieży używanej, oferującego dobrej jakości produkty w atrakcyjnych cenach, która można następnie z zyskiem odsprzedać dalej. W większości przypadków odzież używana, jaka oferowana jest na licznych aukcjach internetowych i portalach ogłoszeniowych, charakteryzuje się niską jakością. Dlatego też każdy, komu uda się znaleźć właściwego dostawcę, mającego produkt wysokiej jakości w stosunkowo korzystnych cenach, może z optymizmem patrzeć na perspektywę rozwoju własnego biznesu. Ubrania pochodzące z Azji, wykonane z wątpliwej jakości materiałów, choć jeszcze do niedawna były stosunkowo pożądane i rozchwytywane, powoli odchodzą w zapomnienie, bowiem społeczeństwo jest coraz bardziej świadome wyboru odzieży wykonanej z odpowiedniej jakości materiałów.

Gra o wielką stawkę

Szacuje się, że roczna sprzedaż odzieży używanej przynosi zyski na poziomie 5-6 miliardów dolarów rocznie. Jak na charakterystyczne cechy tego rynku jest to całkiem imponująca kwota dająca nadzieję, że biznes ten, przy odpowiednim podejściu i przygotowaniu jest w stanie przynieść satysfakcjonujące dochody. W Polsce prawie połowa respondentów biorących udział w badaniach opinii publicznej mówi wprost, że bardzo często sięga po odzież używaną, starając się przy tym robić regularnie zakupy u swojego zaufanego dostawcy odzieży używanej, którego znają i mają sprawdzoną już jakość odzieży, jaką ma on do zaoferowania. Na rynku funkcjonuje również wiele sklepów typu outlet, oferujących odzież ze znanych kolekcji bardzo popularnych marek, w okazjonalnych cenach. Tego rodzaju sklepy cieszą się coraz większą popularnością, niezależnie od tego, czy kanałem dystrybucji odzieży są sklepy stacjonarne czy sklepy internetowe. Chociaż współcześnie to właśnie internetowe zakupy, przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu, cieszą się coraz większą popularnością.