Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, nadmiar fast food’ów i wiele innych czynników wpływa na pojawienie się tzw. oponki. O ile dwa trzy nadprogramowe kilogramy nie powinny stanowić problemu, to już ich wielka ilość jest widoczna gołym okiem i może negatywnie wpływać na stan psychiczny oraz fizyczny.
Aby ułatwić osobom otyłym powrót do idealnej sylwetki, w medycynie estetycznej pojawiły się metody umożliwiające to zadanie.

Zabiegi modelujące sylwetkę

Wielu osobom zwykła dieta i ćwiczenia kilka razy w tygodniu są czymś ponad ich siły. Decydując się na liposukcję lub lipolizę laserową można osiągnąć zadowalające efekty niewielkim nakładem sił. Lipoliza laserowa to zabieg, podczas którego w głąb skóry za pomocą niewielkiego nacięcia wprowadza się laser. Światło przez niego emitowane rozbija tkankę tłuszczową omijając naczynia krwionośne i nerwy. Powstały płynny tłuszcz można pozostawić do wchłonięcia przez układ chłonny lub usunąć z organizmu za pomocą specjalnej strzykawki. Właśnie przez tą możliwość lipoliza często nazywana jest liposukcją.

Liposukcja laserowa charakteryzuje się podobnymi efektami, a jej przebieg jest podobny do przedstawionej wcześniej lipolizy. Dodatkowym plusem tego procesu jest fakt, iż światło emitowane przez laser ma działanie rozgrzewające. Ciepło poprawia krążenie krwi i zwiększa metabolizm, dzięki temu tkanka tłuszczowa szybciej znika.

Części ciała na których można wykonać zabiegi i komu jest zalecany?

Dla większości osób nadmiar tkanki tłuszczowej kojarzy się z brzuchem i boczkami. Faktycznie są to miejsca najczęściej „atakowane” przez laser. Jednak poza nimi zabiegi liposukcji i lipolizy można wykonać na kolanach, ramionach, kolanach, a nawet podbródku. Zaskoczeniem może okazać się fakt, że te metody medycyny estetycznej wykorzystywane są do usuwania tkanki tłuszczowej z klatki piersiowej u mężczyzn (ginekomastia).Specjaliści zalecają zastosowanie liposukcji i lipolizy osobom, których organizm jest odporny na dietę i ćwiczenia. Bez pomocy nie zostaną pacjenci, którzy panicznie boją się bardziej inwazyjnych opcji usuwania nadmiernych kilogramów oraz ci, którzy cierpią na lokalną otyłość. Na samym dole piramidy znajdą się osoby, które chcą poprawić kształt swojej sylwetki.