Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest lipoliza laserowa. Jest on dostępny w wielu polskich gabinetach medycyny estetycznej. Jednakże przed umówieniem wizyty, warto dowiedzieć się nieco więcej o lipolizie.
Lipoliza laserowa – na czym polega?
Lipoliza laserowa jest sposobem na to, aby usunąć tłuszcz z problematycznych regionów ciała. Za pomocą laserów, komórki tłuszczowe w wybranych obszarach są rozbijane, co prowadzi do usunięcia warstwy tłuszczu. Jest to zabieg bardzo mało inwazyjny, ale charakteryzujący się wysoką skutecznością. Właśnie dlatego tak szybko zdobył taką popularność.
Urządzenia do lipolizy są obecnie w pełni bezpieczne dla zdrowia pacjentów. Obrzęk jaki pojawia się po zabiegu jest normalną reakcją, która znika po paru tygodniach. Koszt zabiegu zaczyna się od około 3000 złotych. W większości przypadków ceny są podobne we wszystkich większych miastach i każdy na pewno znajdzie gabinet dla siebie.
Kto może skorzystać z lipolizy laserowej?
Wbrew oczekiwaniom wielu osób, które słyszały dużo o skuteczności lipolizy, jest to zabieg tylko dla specyficznej grupy kandydatów. Urządzenia do lipolizy mają bowiem ograniczoną możliwość rozbijania tkanki tłuszczowej i nie może być ona zbyt głęboko położona.
Dlatego też z lipolizy laserowej skorzystać mogą osoby, które mają tylko niewielką nadwagę. Celem lipolizy jest pozbycie się tłuszczu z problematycznych części ciała, zazwyczaj tam gdzie trudno jest modelować sylwetkę ćwiczeniami. Mowa więc po podbródku czy też wzgórku łonowym.
Jakie urządzenia do lipolizy laserowej?
Urządzenia do lipolizy to dwa lasery. Jeden, zwany laserem gorącym, operuje na długości fal 980nm, odpowiada za ściąganie tkanki. Z kolei laser zimny (długość fal: 1470nm) jest świetnym sposobem na rozbijanie tkanki tłuszczowej.
Wszystkie gabinety, które oferują ten zabieg mają w swoim wyposażeniu oba te lasery. Urządzenia do lipolizy zawsze powinny być najnowszej generacji. Dzięki temu oferują pełnię bezpieczeństwa podczas każdego zabiegu.