Jaką lampę wybrać do manicure?

Trwały manicure to już obecnie standard, żadna kobieta nie chce już malować paznokci co 2-3 dni. Dzięki lakierom żelowym i hybrydowym manicure wymaga odnowienia raz na 2-3 tygodnie. To bardzo wygodne rozwiązanie. Ale wymaga utwardzenia lakieru za pomocą specjalnych lamp.

Lampy do manicure UV

To najprostsze i zarazem najtańsze lampy do utwardzania zarówno lakierów żelowych, jak hybrydowych. Dzięki zamontowanym świetlówką emitują światło ultrafioletowe. Świetlówki lubią się przepalać, więc co jakiś czas muszą być wymieniane, co zwiększa koszty eksploatacji.

Minusem lamp UV jest stosunkowo długi czas utwardzania. Na każdą warstwę trzeba przeznaczyć ok. 2 minut, co znacznie wydłuża czas wykonania całego manicure. Jest to efekt małej mocy tych lamp, która wynosi 36 W.

Lampy LED

To obecnie najpopularniejsze lampy do manicure. Posiadają większą moc, a diody LED są w zasadzie bezawaryjne. Emitują równomierne światło, które utwardza paznokcie w jednakowym czasie. Lampy LED nie mogą być wykorzystywane do utwardzania lakierów żelowych.

Największą zaletą lamp LED jest krótki czas utwardzania poszczególnych warstw, w zależności od modelu wynosi on od 30 do 60 sekund. To znacznie skraca czas nakładania hybrydy. Wybierając lampę LED do manicure warto zwrócić uwagę na rozmieszenie diod, powinny być one umieszczone równomiernie na całej powierzchni lamy, anie tylko w jej części górnej.

Lampy UV/LED

To obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie łączące w sobie zalety obu rodzajów wcześniej opisanych lamp. Mają zastosowanie przede wszystkim w gabinetach kosmetycznych, w których manicure i pedicure wykonuje się lakierami hybrydowymi i żelowymi. Zamiast dwóch lamp można zastosować jedną, która zajmuje mniej miejsca i jej koszt jest mniejszy niż zakup pojedynczych lamp.

Lampy do manicure UV/LED nazywane także DUAL LED swoją uniwersalność zawdzięczają zastosowaniu nowoczesnej technologii, która umożliwia diodom emitowanie światła o różnej długości. Do utwardzania lakierów żelowych wykorzystywane jest światło o długości 365 nm, natomiast do lakierów hybrydowych o długości 405 nm.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Wybierając lampę do manicure warto jeszcze zwrócić uwagę na jej dodatkowe funkcje, np. ustawienie czasu i jego zapamiętanie, stopniowe zwiększanie mocy (brak uczucia pieczenia), sensor ruchu.

Lampy do manicure dostępne są w ofercie beautysystem.pl.