Sauna na podczerwień – najważniejsze informacje

Przez niektórych sauna ir uznawana jest za nikomu niepotrzebny wynalazek, który nie ma żadnego konkretnego czy potwierdzonego naukowo zastosowania. A jednak wiele osób bardzo ją sobie chwali. Sami pacjenci widzą wyraźnie, że dzięki sesjom w saunie ir czują się coraz lepiej. Ich słowa powinny być najlepszym dowodem na to, że ten zabieg działa.

Czym różni się sauna ir od „zwykłej sauny”?

Najpierw warto wspomnieć o elementach wspólnych, bo one też istnieją. Oba typy sauny charakteryzują się podobną budową, gdyż wykonuje się je z drewna o pochodzeniu naturalnym – na pierwszy rzut oka wyglądają niemalże identycznie.

Różnice przejawiają się w samym działaniu. Sauna infrared generuje energię cieplną poprzez wytwarzanie promieniowania podczerwonego. Właśnie to promieniowanie ma najsilniejszy wpływ na organizm. Dzięki niemu też temperatura w saunie ir jest znacznie niższa od tej panującej w „zwykłych” saunach.

Jak z tego korzystać?

Zaleca się, by pojedyncza sesja w saunie trwała ok. pół godziny. Przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu praktycznie nie ma, dlatego każdy może go na sobie wypróbować i sprawdzić, jak się po nim czuje.

Przygotowania do zabiegu są natomiast bardzo proste. Przed wejściem do sauny należy dokładnie się umyć, a później owinąć ciało ręcznikiem, a ze stóp ściągnąć klapki. Po wizycie warto natomiast wziąć drugi prysznic, który ochłodzi rozgrzaną skórę.

Główne wskazania

Właściwości sauny ir mogą zadziałać bardzo dobrze u osób chorujących na różnego rodzaju zwyrodnienia oraz dyskopatie i inne problemy z kręgosłupem. Są one także pomocne w przypadku dolegliwości stawowych. Wspaniale radzą sobie z łagodzeniem i zmniejszaniem bólu.

Sauna ir może też pomóc osobom, które wciąż borykają się z nadmierną ilością kilogramów lub pragną poprawić stan swojej skóry. Podczas sesji dochodzi bowiem do utraty kilkuset kalorii. Ciało zaczyna się też napinać, co przekłada się na mniejszą widoczność cellulitu.

Główne przeciwwskazania

Z sauny ir nie powinni korzystać: kobiety w ciąży, a także osoby chorujące na nowotwory, epilepsję bądź hemofilię. Większych przeciwwskazań nie ma.

Sporą zaletą jest natomiast to, że sauna na podczerwień to doskonałe miejsce także dla osób starszych i dzieci. Niemalże każdy może zrobić z niej dobry użytek.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw