Jaką odżywkę do włosów wybrać?

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem wszelkiego rodzaju kosmetyków, a półka z kosmetykami do pielęgnacji włosów jest niemal najdłuższa w całej drogerii. To dobrze, ponieważ okazuje się, że każde włosy potrzebują czegoś innego do tego, żeby dobrze wyglądać. Ale jak nie zagubić się w tak szerokim asortymencie produktów?

Odżywka do włosów

Dobra odżywka do włosów to taka, która spełnia nasze oczekiwania. A każde włosy będą pod tym względem trochę inne.

Żeby wybrać kosmetyk odpowiedni dla siebie należy dokładnie przeczytać etykietę. Zazwyczaj znajdują się na niej informacje o tym, do jakiego rodzaju włosów jest przeznaczona odżywka.

Warto również zwrócić uwagę na składniki odżywcze zawarte w odżywce do włosów. Być może wiemy, że mamy uczulenie na przykład na rumianek, a w składzie odżywki widnieje ekstrakt z kwiatów tej rośliny – najpewniej akurat ten kosmetyk nie będzie nam służył.

Odżywka do włosów – cechy produktu, kolor i zapach

Odżywka do włosów to kosmetyk, który zazwyczaj ląduje jako ostatni na naszych włosach i jest duża szansa, że jego zapach będzie się na nich utrzymywał przez długi czas. Warto więc, aby był przyjemny, albo przynajmniej neutralny.

Kolejną cechą charakterystyczną jest kolor odżywki. Na szczęście producenci coraz częściej odchodzą od sztucznych barwników dodawanych do mieszanki, jeśli jednak odżywka ma nienaturalnie żywy bądź jaskrawy kolor, trzeba się mocno zastanowić nad jej kupnem. U wrażliwszych osób takie dodatki mogą powodować uczuleni i na przykład świąd skóry

Własnoręcznie zrobiona odżywka do włosów

Wybierając kosmetyki coraz więcej osób zwraca uwagę na to, by miały one naturalne składniki. Producenci chwalą się na etykietach swoich produktów, że 90% składników jest pochodzenia naturalnego. A gdyby tak przygotować swoją własną, w stu procentach naturalną odżywkę do włosów?

Składniki do jej przygotowania możemy znaleźć na przykład w kuchni – już nasze babcie wiedziały, że na przykład żółtko ma doskonałe właściwości odżywcze. Można też wybrać się do ogrodu – pokrzywy, które na kwiatowej rabatce nie są pożądane, znakomicie odżywią nasze włosy.

Jak widać, możliwości pielęgnacji włosów jest wiele – tylko od nas zależy, którą drogę wybierzemy.

Odżywki do włosów kupisz na Kosmetykizameryki.pl