Sterylizatory kosmetyczne – ile i jakie

Sterylizatory kosmetyczne są obowiązkowym elementem w wyposażeniu gabinetów odnowy biologicznej oraz w salonach kosmetycznych. Dzięki tym urządzeniom z miejsca usuwane są mikroorganizmy oraz ich formy przetrwalnikowe z narzędzi kosmetycznych. Klienci mogą zatem czuć się bezpiecznie, korzystając ze świadczonych tam usług.

Ile kupić sterylizatorów do gabinetu kosmetycznego?

Na to pytanie wypada odpowiedzieć, że z reguły wystarczy jeden sterylizator, który może pracować nieprzerwanie i sterylizować narzędzia po każdym ich użyciu. Po skończonym zabiegu należy narzędzia od razu wysterylizować i nie czekać na ich hurtową sterylizację po zakończonym całym dniu pracy.

Jeżeli gabinet jest bardzo duży i w ciągu jednej godziny obsługiwana jest duża ilość klientów i klientek przez wiele kosmetyczek, wówczas warto pomyśleć o sterylizatorze z dużą pojemnością. Mogą one wówczas w ciągu jednego obiegu sterylizacji wyczyścić spory zestaw narzędzi kosmetycznych.

Jeśli natomiast chcemy, aby każda zatrudniona kosmetyczka rozliczała się indywidualnie z powierzonych jej narzędzi, serwujemy każdej z nich indywidualny sterylizator. W tym wypadku nasz wybór powinien paść na sprzęt o minimalnej pojemności.

Co to są kulkowe sterylizatory kosmetyczne?

Kulkowe urządzenia do niszczenia bakterii i wirusów z narzędzi kosmetycznych to takie, które działają na zasadzie wysokiej temperatury zawartych w komorze kulek. Kulki są wykonane z kwarcu, który jest minerałem i w jego składzie występuje dwutlenek krzemu.

Kulki kwarcowe wyglądają jak kulki ze szkła. Potrafią one rozgrzać się do 200 – 250 stopni Celsjusza. To półtora raza więcej niż woda, której wrzątek (100 stopni Celsjusza) wykorzystywano dawniej do sterylizacji narzędzi chirurgicznych i kosmetycznych.

Jak obsługiwać sterylizatory kosmetyczne kulkowe?

Kulkowy sterylizator musi być podłączony do sieci elektrycznej. Do komory wsypujemy kulki kwarcowe i włączamy przycisk „START”. Czekamy około 40 minut, aby kulki rozgrzały się do żądanej temperatury. Po tym czasie wkładamy do rozgrzanych kulek robocze metalowe końcówki narzędzi.

Sterylizacja odbywa się bardzo szybko. Już po 10-15 sekundach mamy wyjałowione cążki, nożyczki, pilniczki itp. narzędzia używane w gabinetach kosmetycznych. Dzięki temu sterylizacja przebiega bardzo sprawnie.

Oprócz sterylizatorów kulkowych możemy na rynku spotkać także sterylizatory UV (do wyjaławiania narzędzi wykorzystują światło ultrafioletowe) oraz autoklawy (do niszczenia drobnoustrojów wykorzystują parę wodną).

Sterylizatory kosmetyczne dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.