Kombinezony do nurkowania – najistotniejszy podział

Nurkowanie w ciepłych wodach to wyjątkowa frajda, nic więc dziwnego, że tego rodzaju zorganizowane wycieczki cieszą się coraz większą popularnością. Ale prawdziwego pasjonata nurkowania nie powstrzyma nawet zimna woda czy niskie temperatury na zewnątrz – wystarczy tylko zaopatrzyć się w profesjonalny kombinezon do nurkowania.

Skafander nurkowy – właściwości

Profesjonalny strój dla nurka ma postać obcisłego kombinezonu, który ma za zadanie przede wszystkim chronić ciało przed wyziębieniem, a także zabezpieczać przed mechanicznymi uszkodzeniami. Dlatego kluczową kwestią jest materiał, z jakiego został wykonany. Ponadto musi on również być dopasowany pod względem rozmiaru.

Właściwości kombinezonu do nurkowania mogą być bardzo różne i uzależnione od warunków, w jakich będzie się nurkować. W zimnych wodach konieczne jest użycie grubszych skafandrów i bardziej szczelnych, czyli tzw. suchych. W ciepłych wodach z powodzeniem można używać cieńszych i krótszych skafandrów.

Kombinezon do nurkowania – rodzaje

Najważniejszy podział skafandrów do nurkowania dotyczy ich właściwości zabezpieczających ciało przed kontaktem z wodą. Jest to więc kombinezon do nurkowania suchy, który szczelnie chroni ciało przed kontaktem z wodą, oraz kombinezon mokry, przez który przedostaje się woda.

Skafandry suche wykonane są z takich materiałów jak trilaminat. Różnią się przy tym również grubością, a ich właściwy dobór zależy od warunków, w jakich przyjdzie nam nurkować. Skafander mokry, czyli tzw. pianka, nie chroni szczelnie ciała przed wodą i również może różnić się grubością. Sprawdzi się do nurkowania w ciepłych wodach i wykonany jest z takich materiałów jak neopren.

Skafander do nurka adekwatny dla potrzeb

Wybierając kombinezon do nurkowania należy kierować się przede wszystkim warunkami, w których będziemy oddawać się nurkowaniu. Suche kombinezony poza tym, że zapewniają szczelność przed wodą i chronią przed chłodem, są także niezbędne przy nurkowaniu na duże głębokości, gdzie temperatura jest znacznie niższa.

Ponadto kombinezony trzeba także dobierać pod względem rozmiaru. Różnią się także umiejscowieniem suwaka, długością nogawek, a także pod względem kolorystycznym – warto więc wybrać taki, który najlepiej wpisze się w nasze osobiste potrzeby.

Kombinezony do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.