Przygotowanie i wyjście z diety sokowej

Dieta złożona z soków sama w sobie na pewno przyniesie dużo korzyści, jeżeli będzie przeprowadzona prawidłowo, czyli przez 3 dni i złożona z soków zrobionych własnoręcznie, bądź dobrych soków ze sklepu. Jak można jeszcze bardziej wpłynąć na jej efekty?

Jeśli chcesz przy okazji schudnąć – co robić, by dieta sokowa w tym pomogła?

Nie wystarczy tylko stosować dietę sokową przez 3 dni i potem wrócić do normalnego trybu życia, który się prowadziło wcześniej. Owszem, te kilka dni pomogą usunąć to, co nagromadzone w jelitach i trochę schudnąć na zasadzie pozbycia się z ciała zbędnych produktów przemiany materii i wody.

Jeśli zależy nam na utracie tłuszczu, przede wszystkim należy wyeliminować z diety cukier. To on jest głównym sprawcą otyłości i innych problemów zdrowotnych, ponieważ jemy go w ogromnym nadmiarze, a ponadto jest dodawany praktycznie do wszystkich produktów żywnościowych.

Trzy dni na sokach – co Ci to da?

Na pewno dieta sokowa sprawi, że odpocznie nasz układ pokarmowy, który musi praktycznie bez przerwy pracować, ponieważ oprócz posiłków nieraz także jemy pomiędzy nimi niezdrowe przekąski. Osoby, które cierpią na zaparcia również będą mogły odczuć ulgę, jednakże warto utrzymać taki stan rzeczy.

Po zakończeniu diety sokowej najlepiej nie wracać do tego, co było złe, ale utrzymać zdrowy tryb odżywiania się tylko już pokarmami stałymi. Dzień sokowy można sobie zrobić raz na dwa czy trzy tygodnie. Poza tym czasem staramy się nie wrzucać do swego żołądka tego, co ma dodany cukier czy utwardzane tłuszcze.

Co jeść po diecie sokowej?

Kiedy kończymy dietę sokową czujemy się lekko i zdrowo. Nieraz poprawia się nawet samopoczucie i sen, ponieważ z organizmu zdążą się wypłukać toksyny a wątroba zaczyna lepiej pracować. Jak nie zaprzepaścić tego efektu? Najlepiej dietę oprzeć na świeżych warzywach, kiszonkach, owocach i kaszach.

Dodatkowo dobrze codziennie spożywać trochę orzechów, zdrowych tłuszczy i pić dużo wody. Do diety sokowej warto wracać raz na jakiś czas, ale nie na dłużej niż kilka dni, ponieważ ma ona znacznie obniżoną kaloryczność, więc nie nadaje się do stosowania na długi czas. Jest to dobry sposób na oczyszczenie ciała i ducha, by potem jeść już znacznie zdrowiej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.