Lampy kosmetyczne, czyli nie tylko kosmetyka

Lampy kosmetyczne to dość specyficzne źródła światła. Zdecydowana większość z nich to urządzenia bezcieniowe, gdyż – ze względu na specyficzną konstrukcję źródła światła – zapewniają one dostęp do jednorodnego, niczym nie zakłóconego strumienia świetlnego. Co jeszcze warto wiedzieć na temat ich zastosowania?

Nie tylko kosmetyka

Choć lampy kosmetyczne na biurko są dość jasno zdefiniowanym produktem, to ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do kosmetyki. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie konieczny jest dostęp do intensywnego, w miarę zimnego źródła światła. Dzięki temu, posiadacz lampy dostrzeże każdy, znajdujący się pod nią szczegół.

Oznacza to, że lampa kosmetyczna na biurko znajdzie swe zastosowanie m.in. w różnego rodzaju warsztatach, serwisach, gabinetach stomatologicznych, weterynaryjnych i pracowniach modelarskich. Na jej korzyść przemawia też stosunkowo niewielki ciężar tych lamp (około 3 – 4 kg), dzięki czemu można je łatwo przenosić z miejsca w miejsce.

Technologia wykonania

Za określonymi funkcjonalnościami biurkowej lampy kosmetycznej stoi przede wszystkim jej technologia wykonania. Cechą szczególną tejże lampy jest duża liczba umieszczonych w niej diod LED. Mowa tu nawet o ponad 150 diodach, które – odpowiednio rozmieszczone – zapewniają użytkownikowi dostęp do rozproszonego, bezcieniowego światła.

O funkcjonalności lampy decyduje również jej obudowa, która najczęściej zapewnia pełną regulację i to pod każdym kątem. Dzięki temu jej użytkownik może dostosować jej usytuowanie do własnych potrzeb, które wynikają z warunków miejscowych związanych z konkretnym stanowiskiem pracy.

Niewielkie zużycie energii

Na korzyść biurkowych lamp kosmetycznych przemawia również jej niewielkie zużycie energii. Zwykle waha się ono w granicach 15 – 25 W i jest uzależnione od wybranego trybu pracy, liczby diod LED, a także technologii wykonania, wytrzymałości obudowy i wielu innych, dodatkowych funkcjonalności.

Podsumowując, typowe lampy kosmetyczne na biurko to coś więcej, niż tylko rozwiązanie dla branży kosmetycznej. To przede wszystkim funkcjonalny sprzęt, który dzięki odpowiedniej technice wykonania zapewnia możliwość sprawnego i intensywnego oświetlenia stanowiska pracy.

Lampy kosmetyczne na biurko dostępne są w ofercie beautysystem.pl.