Gdzie zrobić badania prenatalne w Krakowie lub Katowicach?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Najczęściej jest powodem ogromnej radości, ale i źródłem niepokoju. Przyszłe mamy martwią się przede wszystkim zdrowiem rosnącego pod ich sercem maluszka. Jak upewnić się, że ciąża przebiega prawidłowo? Najlepiej decydując się na badania prenatalne w Krakowie lub Katowicach.

Dlaczego warto wykonać badania prenatalne?

Kontrolowanie przebiegu ciąży jest ważne zarówno dla zdrowia kobiety, jak i jej przyszłego dziecka. Dlatego w razie podejrzenia ciąży zaleca się jak najszybsze skontaktowanie z lekarzem – ten przeprowadzi odpowiednie badania i upewni się, że ciąża rozwija się prawidłowo, a w razie potrzeby zaleci odpowiednią suplementację.Standardowo wykonywane w gabinetach ginekologicznych badania nie są jednak w stanie skontrolować wszystkiego. Aby upewnić się, że płód rozwija się prawidłowo i nie ma wad genetycznych, trzeba wykonać specjalistyczne badania prenatalne Kraków albo Katowice. Te są nieinwazyjne, bezpieczne i bardzo skuteczne. Często wykryte w ich trakcie wady rozwojowe można leczyć jeszcze na etapie płodowym, zapewniając tym samym większe szanse na zdrowie swojemu przyszłemu dziecku.

Badania prenatalne koszt i dostępność

W Polsce badania prenatalne nie są wciąż standardową procedurą medyczną. Bywają trudno dostępne, zwykle trzeba za nie płacić. Jeśli chodzi o badanie prenatalne koszt waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zależności od metody i ośrodka diagnostycznego. Wydatek na badania prenatalne koszt to jednak inwestycja, którą warto ponieść. Najczęściej wyniki są pozytywne i zmniejszają typowy dla przyszłych rodziców niepokój o rozwój dziecka. Kiedy wykażą problemy, często można wdrożyć odpowiednie leczenie na etapie płodowym. Obecnie wykonuje się nawet operacje serca u płodów.

Gdzie na badania prenatalne Katowice i Kraków

Na południu Polski istnieje kilka ośrodków oferujących szeroki wybór profesjonalnych badań dla kobiet ciężarnych. Badania prenatalne Katowice czy badania prenatalne Kraków to zarówno USG, jak i badania z krwi. Jedne i drugie są w stanie wykryć większość wad genetycznych i rozwojowych u płodu.Jeśli chodzi o koszt badań prenatalnych, wiele zależy od wybranego ośrodka, a przede wszystkim – metody. Najtańsze są standardowe badania USG, najdroższe – bardzo dokładne badania z krwi przyszłej mamy. W razie wykrycia wady trzeba się też liczyć z koniecznością powtórzenia badania prenatalnego Katowice albo Kraków.