Sztuka wyboru kobiecych perfum

Perfumy dla kobiety to coś znacznie więcej niż kosmetyk. Perfumy są jak drugie ubranie. Jak akcesorium, które wszystko zmienia, splata wizerunek w całość. Zapach jest tak podpis. Zapach odzwierciedla temperament. Mówi o nastroju. Czasem jest specjalnie dobierany do okazji. Perfumy dla kobiet to rzecz bardzo osobista i ich wybór nie może być przypadkowy.

Co musisz wiedzieć zanim wybierzesz zapach

Perfumy dla kobiet można podzielić na kilka głównych kategorii zapachowych. Wśród nich znajdują się zapachy:
• kwiatowe
• orientalne
• szyprowe
• zielone
• oceaniczne oraz
• drzewne.

Najczęściej wybierane zapachy kwiatowe jak nazwa wskazuje pachną kwiatami, jednym konkretnym lub bukietem różnych. Perfumy kwiatowe uznawane są za bardzo kobiece i romantyczne. Kolejne z bardzo popularnych, to wonie orientalne. Pachną piżmem i innymi przyprawami. Bywają słodzone tonami wanilii i cynamonu. Perfumy szyprowe mają ostry, charakterystyczny zapach na pograniczu ziemnego i drzwnego z nutami dębowymi i świeżością leśnego mchu. Zielone zapachy, z kolei, zbudowane są na bazie woni świeżo ściętej trawy, skruszonych liści i innych lekkich, orzeźwiających aromatów. Zapachy oceaniczne są inspirowane piaszczystą plażą i słonym powietrzem oceanu. Choć mają wiele męskich tonów, są chętnie wybierane przez kobiety. Na koniec perfumy drzewne bazujące na ekstraktach drzewa sandałowego, cedrowego lub sosny.

Zrozumieć, jak działają perfumy

Wybierając perfumy dla kobiety trzeba znać instrukcję obsługi perfum to znaczy wiedzieć, w jaki sposób uwalnia się z nich zapach. Perfumy składają się z wielu nut zapachowych, które uwalniane są powoli, etapami. W każdym etapie ujawnia się jeden bukiet zapachowy, jedna warstwa perfum. Potem pojawiają się kolejne. Spodziewajmy się trzech różnych doświadczeń zapachowych z aplikacji jednego aromatu. Zapach, który poczuliśmy w drogerii testując produkt, ewoluuje więc dwa razy zanim dojdziemy do domu. Dlatego też, aby upewnić się, czy dany zapach to ten zapach potrzebujemy tego pełnego całodniowego doświadczenia z perfumami.

Jak wybrać perfumy

Przed wyborem perfum dla siebie najlepiej jest odpowiedzieć sobie na pytania: jakie zapachy lubię. Czy są to zapachy orzeźwiające czy kwiatowe? A może zapach świeżego prania? Może ciężkie i cierpkie? Taki quiz pozwoli Ci zidentyfikować typy aromatów, które Cię interesują. Szukając dla siebie perfum, będziesz wiedziała od jakich zapachów zacząć. Perfumy powinny oddawać Twoją naturę, styl i temperament. Jeśli jesteś kobietą aktywną, nosisz lekki makijaż lub nie nosisz go wcale, cenisz sobie luz i naturalność, być może przypadną Ci do gustu perfumy oceaniczne i zielone. Ale, jeśli lubisz ubierać się elegancko, będziesz chciała wyglądać i pachnieć wytwornie. Do tego wizerunku będą pasować perfumy, które będą zwracały na siebie uwagę tak samo, jak Twoja olśniewająca sukienka.