Odzież damska na lato 2021 – bądź modna i piękna jak dzieło sztuki!

Moda w sezonie 2021 to powrót do minionych dekad i zwrot w stronę nietuzinkowych rozwiązań, które sprawiają, że nasze ubrania będą małymi dziełami sztuki. Co będziemy nosić w tym sezonie i co proponują projektanci?

Odzież damska na lato 2021 – bądź piękna jak dzieło sztuki!

Obecny sezon upływa pod znakiem kreatywności i zabawy modą, co sprawia, że staje się ona się swoistym dziełem sztuki. Co to oznacza w praktyce? Z pewnością wiele możliwości dla kobiet, które cenią sobie wyrazistość i kreatywność. W tym sezonie będziemy bowiem stawiać na odważne kolory i kształty. Ubrania, które będziemy zakładać śmiało można określić jako małe dzieła sztuki. Świetnym przykładem są tutaj projekty światowej sławy marek modowych, które lansują formę odwróconego trójkąta, czyli podkreślają talię i poszerzają ramiona. To sprawia, że latem tego roku modne będą różnego rodzaju bufki i poduszki na ramionach, a także bluzki z gorsetowym dekoltem i koszulki z poduszkami.

Odzież damska na lato – damskie garnitury w roli głównej

Garnitury dla pań od kilku sezonów nie wychodzą z mody. Latem tego roku popularne będą m.in. zestawy z bermudami w odcieniach bieli i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Warto łączyć je z niskimi, wygodnymi klapkami na platformie i wyrazistymi dodatkami w postaci frędzli i neonowych koralików. Hitem będą też męskie garnitury w stylu lat 70. z szeroką linią ramion.Latem tego roku projektanci polecają powrót do spódnic i krótkich szortów – w tym zwłaszcza modeli sprzed kilkudziesięciu lat.

Moda męska w damskiej szafy, czyli co jeszcze warto wiedzieć o trendach na ten sezon?

Odzież damska na lato 2021 nawiązuje do sztuki i jest odważna. Jednym z jej mocnych akcentów są duże marynarki i koszule w stylu męskim, które wyglądają jak dosłownie wyjęte z szafy chłopaka. W tym sezonie będziemy nosić je nałożone na sukienki oraz połączeniu z eleganckimi kamizelkami lub krótkimi szortami. Z kolei szerokie jeansy typu np. dzwony, które na nowo stają się modne, będziemy łączyć z bluzkami w stylu boho i z obszernymi ramoneskami.

W sezonie 2021 będzie królować kreatywność, co daje duże pole do popisu paniom, które nie boją się eksperymentować z modą i stale szukają w niej nowych inspiracji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.