Jak walczyć ze wstydem w trakcie depilacji bikini?

Choć wiele kobiet lubi mieć wydepilowane okolice bikini, to część z nich wstydzi się samego zabiegu. Nic dziwnego, dotyczy on najbardziej intymnej sfery ciała, w pewien sposób wiąże się z seksualnością, a ta nadal bywa tematem tabu. Ze wstydem można jednak walczyć.

Jak u lekarza

Depilacja bikini to nie jedyna sytuacja, w której okolice intymne trzeba odsłonić przed drugą, obcą osobą. Bardzo często robimy to w trakcie badań profilaktycznych u ginekologa i warto w ten sam sposób pomyśleć o wizycie w gabinecie kosmetycznym – odsłaniamy się i pokazujemy okolice intymne, by profesjonalista wykonał zabieg, który na dłuższy czas zapewni nam komfort i spokój. Poza tym kosmetyczka wykonuje bardzo dużo takich samych depilacji bikini i już zupełnie nie robią na niej wrażenia.

Bezpieczny gabinet

Wybierając gabinet kosmetyczny warto zwrócić uwagę na to, by zapewniał on komfort psychiczny. Warto dowiedzieć się jak wygląda sam zabieg depilacji bikini – czy w gabinecie stosowana jest jednorazowa bielizna lub ręczniki, którymi zakrywa się te fragmenty ciała, które w danej chwili nie są depilowane? To wszystko może wpłynąć na poczucie zawstydzenia.

Sposób depilacji

O wadach i zaletach różnych typów depilacji bikini można dyskutować długo, jednakże niewątpliwie z punktu widzenia zawstydzenia najbardziej komfortowy jest styl klasyczny, czyli usunięcie owłosienia tylko z pachwin, do linii majtek. Warto go wybrać na początek i jeśli z czasem zawstydzenie minie przejść do innych typów depilacji bikini.

Gdy opór jest zbyt duży

Jeśli jednak to wszystko kogoś nie przekonuje, to naprawdę nie powinien się zmuszać do wizyty w gabinecie kosmetycznym, co nie oznacza konieczności zrezygnowania z depilacji bikini. Można ją przeprowadzić także w domu. Na rynku jest bardzo dużo produktów przeznaczonych do tego celu – maszynki, woski, preparaty chemiczne – i dzięki temu można wybrać najwygodniejszy sposób. Wprawdzie może się okazać, że samodzielna depilacja bikini to stosunkowo trudne zadanie, ale pomocne będzie lustro i cierpliwość – w końcu dojdziemy do wprawy.