Domki nad jeziorem – odpoczynek fizyczny i psychiczny

Dużo pracujesz i marzysz o tym, żeby uciec od wielkomiejskiego zgiełku i stresu? Domki nad jeziorem będą ukojeniem dla Twojego ciała i umysłu, a zarazem niedrogą możliwością na relaks blisko natury. Ponadto są możliwością na zbliżenie się do Twojej drugiej połówki – bowiem wyjazdy łączą.

Joga i medytacja

Wiele ośrodków wczasowych, które oferują Domki nad jeziorem, łączą filozofię odpoczynku fizycznego z relaksem psychicznym. Świetną pomocą jest tutaj joga i medytacja, dzięki którym możesz skupić się na oddechu i swoich myślach. Kurorty, które utożsamiają się z filozofią mindfullness, często organizują właśnie zajęcia z tradycyjnych indyjskich technik samodoskonalenia.Co więcej, niekiedy takie ośrodki oferują także tradycyjne hinduskie jedzenie i gwarantowany spokój. Otóż w kurortach mindfullness panuje zakaz używania telefonów i innych urządzeń elektronicznych. Oczywiście rezygnacja z nich jest dobrowolna, jednak sprzyja ogólnemu doświadczeniu duchowemu.

Wypoczynek z partnerem

Poza relaksem i codziennym obcowaniem z naturą wyjazd na domki nad jeziorem jest świetną okazją, aby poznać swojego wybranka w nieco trudniejszych warunkach. Zobacz czy Twój partner poradzi sobie ze spływem kajakowym, rozpaleniem ogniska czy nieznośnymi owadami.Z drugiej strony, możesz się zbliżyć do swego najdroższego jak nigdy dotąd. Bowiem wyjazdy łączą ludzi, a ponadto to właśnie podczas wycieczek poznajesz prawdziwą stronę drugiego człowieka – kiedy jest szczęśliwy, zmęczony, czy zdenerwowany.

Co zabrać na domek?

Aby wakacje były udane, warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed uciążliwymi kleszczami i komarami. Najlepsze są spreje z wysokim stężeniem tak zwanego deetu, które skutecznie odstraszą niepożądanych gości. Jeśli jednak nie uda się przed nimi uchronić, wskazane jest, aby wcześniej zakupić zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy.Poza tym obowiązkowym elementem są kremy z filtrem, czapka lub kapelusz, a dla fanów smażonych kiełbasek – przenośny niewielki grill. Alternatywą jest także rozpalenie ogniska, a do tego z pewnością przyda się rozpałka.