Kosmetyki naturalne – dla dzieci i dla każdego?

Bio kosmetyki są wynalazkiem wszechczasów – chociaż używane są od bardzo dawna, już przez nasze babcie i prababcie, to dopiero teraz moda na nie powraca z wielką siłą. Wiele osób wybiera je spośród innych dlatego, że produktami i substancjami do ich produkcji są rośliny, witaminy naturalne i minerały – czyli sama natura.

Czy eko kosmetyki są dla każdego?

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tak! eko kosmetyki zadowolą każdego, nawet najbardziej wybrednego klienta. Delikatna lub wysuszona skóra obciążona dodatkowo sztucznie wytwarzanymi substancjami może stać się jeszcze bardziej podrażniona. Naturalne kosmetyki pomagają skórze w fizjologicznych i biologicznych zmianach. W końcu sami jesteśmy stworzeni przez naturę! Uważam, że jeśli znajdujemy w jakiejś roślinie pomocne nam substancje powinniśmy z nich korzystać. Sztucznie produkowane witaminy i substancje odżywcze nigdy nie zastąpią nam ich naturalnych odmian. Kosmetyków naturalnych mamy bardzo szeroki wybór, zastąpiły już one pod każdym względem, każdy istniejący kosmetyk pochodzenia nie naturalnego.

Dzieci najlepszymi testerami:

Jak każdy wie – dzieci zawsze prawdę powiedzą. Dzieciom wystarczy ładny zapach, ciekawy kolor a jeszcze jak będzie się mocno pieniło to już w ogóle niebo! Dlatego to my jako rodzice musimy wybierać dla nich najlepsze kosmetyki. Ciało dzieci – szczególnie noworodków – wymaga od nas największej opieki i dbałości. Skóra niemowlaka jest podatna dosłownie na wszystko, szybko się wysusza, łatwo dostaje różnych alergii i podrażnień. Wiele kremów, żeli do kąpieli dla dzieci jest stworzone ze składników naturalnych. Dodawane są do nich naturalne witaminy odpowiednie dla wieku dziecka. Bio kosmetyki dla dzieci nie wysuszają skóry, rzadziej powodują reakcje alergiczne na jakiś składnik. Warto więc zadbać o to aby w codziennych przyborach higienicznych dla naszego maluszka nie zabrało kosmetyków pochodzenia naturalnego.

Kosmetyki naturalne sklep dla dzieci i nie tylko :

Z tego co wiem – jedna z największych drogerii na świecie Rossmann posiada sieć kosmetyków bio. Można więc udać się na poszukiwania jak najszybciej. W wielu sklepach online i stacjonarnych znajdziemy naturalne kosmetyki dla dziecka i Mamy. Kilka propozycji dla Was : biosklep.pl oraz MomCosmetics.com

W swojej ofercie mają eko kosmetyki dla wszystkich!