Wszystko o: kremie pod oczy

Producenci kremów pod oczy na pewno niejednokrotnie próbowali cię już przekonać, że to właśnie ich preparat efektywnie poradzi sobie z twoimi zmarszczkami i zapewni ci trwałe i piękne rezultaty. Zanim jednak dasz się na to wszystko nabrać, zastanów się, czy takiego kosmetyku w ogóle potrzebujesz i czy potrafisz go prawidłowo używać.

Jak wybrać dobry krem pod oczy?

Musisz dopasować go do potrzeb własnej skóry. Nie istnieje bowiem kosmetyk w stu procentach uniwersalny, który sprawdziłby się tak samo dobrze u każdej kobiety. Czegoś takiego po prostu nie ma. Zwróć więc uwagę na to, z czym masz największy problem, by dopiero potem udać się na kosmetyczne zakupy.

Z problemem mocno suchej i podrażnionej skóry poradzą sobie kremy bogate w kwas hialuronowy, skwalan i glicerynę. Jeżeli natomiast chciałabyś zminimalizować worki pod oczami, szukaj produktów zawierających kofeinę, mentol lub algi.

Jak używać kremu pod oczy?

Kardynalny błąd to nakładanie zbyt dużych ilości preparatu. Kremu nie potrzebujesz natomiast dużo. Ilość równa wielkości główki zapałki w zupełności wystarczy ci na jedno oko. Zaaplikuj ją tuż pod okiem i pod łukiem brwiowym, a następnie delikatnie wmasuj lub wklep opuszkami palców, by przy okazji pobudzić krążenie – składniki preparatu lepiej się wtedy wchłoną.

Zawsze przeprowadzaj ten zabieg delikatnie i ostrożnie. Pod żadnym pozorem nie trzyj oczu i nie rób niczego w pośpiechu. Jeżeli bowiem doszłoby do kontaktu produktu ze spojówkami, mogłoby to wywołać poważną reakcję alergiczną lub przynajmniej łzawienie oczu. Pośpiech w pielęgnacji nie jest dobrym doradcą.

Czy możesz korzystać z kremu pod oczy?

Wiele kobiet zastępuje krem pod oczy zwykłym produktem nawilżającym do twarzy. Jeżeli sama tak postępowałaś, popełniałaś olbrzymi błąd, gdyż skóra twarzy jest zupełnie inna od tej występującej pod oczami. A inny rodzaj to inne wymagania.

Pod żadnym pozorem nie powinnaś zatem używać zwykłego kremu do twarzy pod oczami lub co gorsza na samych powiekach. Nie jest on do tego przeznaczony. Ma zdecydowanie bardziej gęstą konsystencję, przez co ciężko się wchłania. Kremy pod oczy zawierają również dużo więcej takich substancji, które mogłyby w jakiś sposób podrażnić spojówki.

Kremy pod oczy kupisz na Kosmetykizameryki.pl