Mezoterapia igłowa – prosty sposób na wzmocnienie struktury skóry

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych na twarz jest tak zwana mezoterapia igłowa. Polega on na wstrzykiwaniu określonych substancji leczniczych w wybrane punkty twarzy. Co prawda może wiązać się z lekkim dyskomfortem (a nawet krótkotrwałymi bliznami), ale mimo to jest jednym z najbardziej profesjonalnych i skutecznych zabiegów.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Najskuteczniejsze zabiegi kosmetyczne na twarz to te, które polegają na bezpośredniej iniekcji. Wstrzykiwanie substancji leczniczych (witamin, kwasu hialuronowego itp.) jest znacznie pewniejsze, niż oczekiwanie na ich wchłonięcie.

Oczywiście technika ta wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Ślady na twarzy (po wykonaniu mezoterapii) mają charakter krótkotrwały i najczęściej znikają po 72 godzinach.

Kto ją wykonuje?

W przeciwieństwie do wielu zabiegów kosmetycznych na twarz, mezoterapię igłową wykonuje tylko lekarz. Powód jest prosty – substancje lecznicze są nakładane punktowo i zgodnie ze stanem dermatologicznym skóry.

Ten zaś może być oceniony wyłącznie przez profesjonalistę. Zresztą nic w tym dziwnego – mezoterapia jest traktowana jako zabieg leczniczy i takim jeszcze pozostanie przez długi czas.

W czym pomaga mezoterapia?

Wstrzykiwane substancje pomagają w punktowej regeneracji skóry, usuwaniu zrogowaciałego naskórka, eliminacji przebarwień itd. Poza tym wspierają one również procesy odżywcze (w tym ukrwienie).

Podsumowując, nie wszystkie zabiegi kosmetyczne na twarz są tak skuteczne, jak mezoterapia. Zwłaszcza, że nie wszystkie są konsultowane z lekarzem – specjalistą.