Peeling do twarzy – dlaczego i jak często?

Na wygląd cery wpływa wiele czynników. Wbrew pozorom to nie tylko geny decydują o tym, czy będzie gładka i piękna, czy pokryta niedoskonałościami. Równie istotną rolę odgrywają dieta, tryb życia oraz pielęgnacja. Obowiązkowym elementem tej ostatniej w przypadku każdego rodzaju cery powinien być peeling złuszczający martwy naskórek.

Dlaczego należy regularnie usuwać martwy naskórek?

Na słabo oczyszczonej skórze z czasem gromadzi się martwy naskórek. Tego nie usuwają mleczka, żele czy pianki. W jego usunięciu może pomóc dopiero specjalistyczny peeling przeznaczony do twarzy.Nagromadzenie martwego naskórka szybko powoduje pogorszenie kondycji skóry. Ten zapycha bowiem pory i jest przyczyną niedoskonałości, takich jak zaskórniki, trądzik, stany zapalne. Stanowi idealną pożywkę dla wielu bakterii. Dlatego każda cera, od tej suchej i wrażliwej, przez normalną, po tłustą ze skłonnością do niedoskonałości, wymaga regularnego i dogłębnego oczyszczania przez zastosowanie dobranego do jej potrzeb peelingu.

Jak prawidłowo stosować peeling do twarzy?

Peeling należy stosować regularnie, ale nie zbyt często, bo mogłoby to wywołać podrażnienia. To kosmetyk głęboko oczyszczający, usuwający martwy naskórek, oczyszczający pory – należy używać go zgodnie z zaleceniami producenta, dopasowują częstotliwość także do rodzaju cery oraz jej potrzeb.Najrzadziej oczyszczania wymaga skóra sucha czy normalna bez skłonności do stanów zapalnych. Zwłaszcza jeśli łatwo ulega podrażnieniu, lepiej nie przesadzać z częstotliwością peelingu. W zupełności wystarczy oczyszczanie peelingiem do twarzy raz na dwa tygodnie. W przypadku cery tłustej albo trądzikowej zabieg warto przeprowadzić trochę częściej, bo raz w tygodniu.

Jaki peeling do twarzy wybrać dla siebie?

Wybierając peeling, trzeba zwracać uwagę nie tylko na skład czy renomę producenta, ale przede wszystkim na to, jakiej cerze jest dedykowany. W drogeriach dostępne są dwa rodzaje kosmetyków, jeśli chodzi o peeling do twarzy: peelingi drobnoziarniste oraz peelingi enzymatyczne.Te pierwsze posiadają malutkie grudki, których zadaniem jest ścieranie martwego naskórka. Są bardzo skuteczne, ale mogą podrażnić wrażliwą skórę. Są przeznaczone dla tej normalnej czy tłustej, wymagającej głębokiego oczyszczenia. Dla cery suchej, wrażliwej, łatwo ulegającej podrażnieniu lepsze będą delikatne peelingi enzymatyczne.

Peeling do twarzy znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.