Lifting bez skalpela – cała prawda bez tajemnic

Dzisiaj coraz częściej zdarza się, że widzimy gdzieś w salonie czy w Internecie hasło „lifting bez skalpela” Brzmi to dość kusząco, bo przecież każdy z nas chce powstrzymać upływ czasu, a jednocześnie boimy się zaryzykować poważniejszym zabiegiem. Czym zatem jest ów lifting bez skalpela? Jak, gdzie i za ile możemy go wykonać?

Lifting bez skalpela – podstawowe informacje i zalety

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czym w ogóle jest taki lifting bez skalpela. Otóż różne gabinety stosują tu całkowicie nieraz odmienne urządzenia, niemniej jednak generalna zasada jest podobna. Używa się fal radiowych, aby podgrzać i wymodelować tkanki podskórne i kolagen zawarty pod skórą.

Niektóre urządzenia czy gabinety oferują dodatkowo połączenie takiego podgrzania z innymi metodami, jak np. z wstrzyknięciem kwasu hialuronowego. Warto także zaznaczyć, że zazwyczaj ten zabieg stosuje się w obrębie twarzy, jednak na rynku znajdziemy także wiele urządzeń, dzięki którym możliwe jest jego wykonanie również na pośladkach, brzuchu, udach czy innych częściach ciała. Oczywistą zaletą takiego liftingu bez skalpela jest jej znikoma inwazyjność oraz możliwość powrotu od razu do codziennego życia.

Kiedy wykonać lifting bez skalpela?

Jakie są wskazania do wykonania liftingu bez skalpela? Przede wszystkim będzie to oczywiście mało jędrna skóra – z przebarwieniami, nawisami, głębokimi bruzdami czy zmarszczkami. Dodatkowo lifting pomoże nam także w przypadku opadających powiek czy gromadzenia się nadmiaru tkanki w obrębie podbródka.

Pamiętajmy, że powyższe wskazania są dość ogólne. Jeśli z jakiegoś powodu czujemy, że nasza twarz wymaga czegoś więcej niż standardowe kremy i maseczki, to warto wybrać się do gabinetu i zapytać o możliwości, jakie mamy.

Gdzie wykonać lifting bez skalpela i za ile?

Gdzie wykonuje się taki zabieg? Generalnie patrzeć musimy na gabinety medycyny estetycznej. Standardowo taki lifting bez skalpela wykonuje lekarz albo kosmetyczka. Jeśli jednak jest do kosmetyczka, to zwróćmy uwagę na jej wykształcenie – czy są to studia, czy zwykły kurs.

Wybierając odpowiedni gabinet pamiętajmy także, aby nie kierować się w żadnym wypadku tylko i wyłącznie ceną! Należy przede wszystkim sprawdzić opinie na temat danego gabinetu, jakość sprzętu oraz wykształcenie osoby wykonującej zabieg.Bardzo ważna jest także higiena w salonie. Ceny wahają się zazwyczaj w okolicach kilku tysięcy ( od 1 do 5- ciu) – zależą one w dużej mierze od procenta ciała poddawanego zabiegowi, od konieczności powtórzenia zabiegu itd.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z kliniki Dermoklinika