Czy coolsculpting jest skuteczny?

Kriolipoliza za pomocą urządzenia coolsculpting to aktualnie jedna z najpopularniejszych metod konturowania twarzy i modelowania sylwetki.

Czym jest coolsculpting?

Warto zaznaczyć, że jest to ciekawa i nieinwazyjna alternatywa dla lipolizy lub liposukcji. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety z tego korzystają. To właśnie nieinwazyjność jest kluczową zaletą tego zabiegu. Pacjent może od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności, ponieważ rekonwalescencja nie jest w ogóle potrzebna. Trafnie wskazuje się, że urządzenie do coolsculptingu wykorzystuje zjawisko kriolipolizy, które jest znane już od dawna. Jeśli jesteś zainteresowany takim zabiegiem to koniecznie wejdź na stronę https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.

Zalety

Komórki tłuszczowe są najpierw poddawane działaniu szczególnie niskiej temperatury, a później obumierają. Następnie są w naturalny sposób usuwane przez limfatyczny układ. Z reguły coolsculpting stosowany jest na ramionach, pośladkach, boczkach oraz brzuchu. Urządzenie jest wyposażone w specjalny aplikator, który zasysa fałdy skóry. To właśnie wtedy komórki tłuszczowe są zamrażane. Aplikator posiada wbudowane czujniki monitorujące temperaturę skóry, dlatego cały proces jest równomierny i przebiega pod kontrolą. Nie ulega wątpliwości, że czas trwania zabiegu jest uzależniony głównie od powierzchni ciała.

Czas trwania

Zabieg przeważnie trwa godzinę, ale czasami może się przedłużyć. Można przypuszczać, że najważniejszy jest komfort pacjenta. Na stronie https://saywowclinic.pl/coolsculpting/ możesz poznać dokładne informacje na ten temat. Warto wspomnieć, że pierwsze przyłożenie aplikatora do skóry może wywołać uczucie przenikającego zimna. Jednak wystarczy kilka minut i skóra przyzwyczai się do chłodu. Automatycznie uzyskujemy efekt naturalnego znieczulenia, ponieważ skóra drętwieje. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga nawet żadnej rekonwalescencji. Jednak przed wykonaniem wymrażania konieczna jest konsultacja z lekarzem. Należy pamiętać, że przed zabiegiem trzeba też pić dużo wody i się nie przemęczać.