Kraków na różne sposoby: Poradnik mobilnego mieszkańca i turysty

Kraków – miasto królów, legend i smoków, ale też wyzwań komunikacyjnych. Jak przemieszczać się po jego zakamarkach, unikając korków i tłumów? Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik po mobilnym Krakowie!

Nogi do dzieła: Na dwóch nogach po Krakowie

Chodzenie pieszo to najbardziej ekologiczny i, często, najbardziej efektywny sposób poruszania się po Starym Mieście. Wąskie uliczki, brukowane place i zaułki pełne są tajemnic, które najlepiej odkrywać spacerując. Dzięki temu możemy podziwiać niesamowitą architekturę Krakowa i poczuć jego niepowtarzalny klimat.

Tramwaje i autobusy to krwioobieg Krakowa. Szybkie, wygodne i – co ważne – ekologiczne. Dzięki nim dotrzesz niemal wszędzie: od Nowej Huty po Kazimierz. A jeśli chcesz sprawdzić, jakie połączenie jest dla Ciebie najlepsze, skorzystaj z aplikacji komunikacji miejskiej – to prawdziwy lifehack dla każdego krakowianina i turysty!

E-rowery: Kiedy chcemy być niezależni

Nie od dziś wiadomo, że rowery to idealne rozwiązanie dla miejskich nomadów. Ale co, jeśli dodamy do nich odrobinę elektrycznego poweru? Dzięki rowerom elektrycznym Kraków staje się jeszcze bardziej dostępny. Pokonasz na nich Podgórskie wzniesienia bez zmęczenia, a do tego zaparkujesz gdzie tylko chcesz. Zero korków, zero problemów z parkowaniem – czysta przyjemność.

Kraków to miasto, które najlepiej poznawać na własną rękę. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się na spacer po Rynku Głównym, wskoczysz na tramwaj w kierunku Kopca Kościuszki czy zdecydujesz się na przejażdżkę e-rowerem przez Bulwary Wiślane, jedno jest pewne – Kraków zachwyci Cię na każdym kroku.

Dlatego niezależnie od wyboru środka transportu, pamiętaj, by dać sobie czas na zatrzymanie i podziwianie tego, co Kraków ma do zaoferowania. Bo przecież nie tylko o cel podróży chodzi, ale też o drogę do niego. W Krakowie każda droga jest pełna niespodzianek!