Jakie dodatki pasują do różnych stylów sukni ślubnych?

Wybór dodatków do sukni ślubnej jest ważnym etapem planowania ślubu. Akcesoria te powinny być dostosowane do kreacji panny młodej, motywu wesela i osobistych preferencji. Poszczególne dodatki pasują do różnych stylów sukni ślubnych, dlatego warto dobierać je bardzo starannie.

Suknie klasyczne i vintage

Dodatki do sukni klasycznej powinny być eleganckie i subtelne. Do takich kreacji idealnie pasują kolczyki z delikatnymi kamieniami, subtelne naszyjniki lub ozdoby w centralnym punkcie. Panny młode wybierające suknię klasyczną mogą też zdecydować się na opaskę lub welon z delikatnej koronki.

Dodatki do sukni vintage powinny natomiast odwoływać się do tego stylu. Idealnie pasują do takich kreacji kolczyki z większymi zdobieniami, naszyjniki w kształcie serca lub kwiatów oraz delikatne bransoletki z kamieniami. Dobrym rozwiązaniem będzie tez wybór opaski z cyrkoniami.

Suknie ślubne boho i suknie z odkrytymi ramionami

Dodatki do sukni ślubnej boho powinny być naturalne i nieformalne. Idealnie pasują do takich kreacji chociażby kolczyki z kamieniami naturalnymi, koralami lub muszlami, a także dłuższe kolczyki z piórami. Warto również zdecydować się na opaskę z kwiatów lub welon z koronki.

Akcesoria do sukni z odkrytymi ramionami powinny podkreślać dekolt. Idealnie pasują do nich kolczyki z kamieniami lub cyrkoniami, które skupiają uwagę na tej strefie. Dobrym rozwiązaniem będzie też subtelny naszyjnik z kamieniem lub delikatna bransoletka. Bogatą ofertę sukni posiada sklep: www.agnesfashiongroup.pl/suknie-slubne.

Dobór akcesoriów do materiału

Wybór tkaniny na sukni ślubnej również jest ważnym elementem planowania ślubu i wesela. Rodzaj materiału wpływa na odbiór poszczególnych dodatków. Tkanina sukni ślubnej powinna być bowiem dostosowana nie tylko do sylwetki panny młodej, ale też wszystkich akcesoriów.

W wielu przypadkach lepiej sprawdzi się kreacja z materiałów lekkich i przezroczystych, takich jak organza czy muślin. Jeżeli panna młoda ma pełniejszą sylwetkę, optymalnym rozwiązaniem będzie satyna czy tafta.