Jaki welon do sukni ślubnej?

Modny i stylowy welon może okazać się ciekawym dodatkiem do sukni ślubnej, dlatego też warto rozważyć jego zakup. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych kobiet, które w najbliższym czasie planują ślub i chcą stworzyć piękną kreację.

Moda na długie welony

W 2023 roku zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się długie welony, które są najpopularniejszym dodatkiem. Najbezpieczniejszym wyborem dla większości kobiet są welony w wersji klasycznej. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać koronkowe albo tiulowe welony.

W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją długie welony katedralne i welony Royale. Te pierwsze bardzo często sięgają do samego podłoża. Welony typu Royale idealnie pasują przede wszystkim do królewskich ceremonii. Warto wspomnieć również o tym, że mogą mieć one nawet kilka metrów długości.

Na co zwrócić uwagę, wybierając welon ślubny?

W pierwszej kolejności należy oczywiście skupić się na wyborze sukni ślubnej. Dopiero po jej zakupie można rozejrzeć się za porządnym welonem. Bardzo ważne jest także to, aby umiejętnie dopasować kolor. Pamiętać należy o tym, że welon powinien być w tym samym odcieniu, co suknia ślubna. W niektórych sytuacjach można postawić na nieco jaśniejsze odcienie. Błędem jest z kolei wybieranie ciemniejszych odcieni.

Jeżeli wybierzemy bardzo bogato zdobione suknie ślubne, to zrezygnować trzeba z biżuteryjnego welonu. Zdecydowanie lepszym wyborem są gładkie i proste welony. Do jednolitych kreacji doskonale pasują welony ozdobione koronkową lamówką.

Na jaki materiał postawić?

W obecnym sezonie najmodniejsze są welony uszyte z tiulu, czyli lekkiej tkaninie o ażurowym splocie. Ciekawą propozycją są także welony z szyfonu albo różnego rodzaju koronek. Wybór jest bardzo szeroki i różnorodny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Projektanci oferują nie tylko gładkie welony, które pasować będą do każdej sukni ślubnej. Można postawić także na modele z ozdobionym haftem albo dekoracyjnymi kamieniami ozdobnymi.

Jeżeli wybraliśmy skromniejsze Suknie ślubne, to najlepiej postawić na proste i minimalistyczne welony. Do nowoczesnych i awangardowych sukien ślubnych można wybrać z kolei zdecydowanie odważniejsze welony o geometrycznym kroju.