Smakołyki z mrożonych owoców

Mrożone owoce można wykorzystać na wiele sposobów. Warto mieć je pod ręką, gdy tylko pojawi się ochota na coś słodkiego. Będzie to świetna alternatywa dla klasycznych słodyczy z marketu, które obfitują w rafinowane cukry i uwodornione tłuszcze. Mrożone owoce świetnie sprawdzają się do przygotowania sorbetu, mogą stanowić także dodatek do ciasta.

Dlaczego warto sięgać po mrożone owoce?

Jak wiadomo, owoce powinny znajdować się w codziennym jadłospisie. Niestety w praktyce bywa z tym różnie. Problemem jest sezonowość owoców. Mają tendencję do szybkiego gnicia. Warto wobec tego je mrozić, co pozwala na wydłużenie okresu przydatności do spożycia i zachowanie wszystkich cennych właściwości.

Owoce po zebraniu z krzaka lub drzewa są bardzo szybko poddawane mrożeniu. Następuje to w ciągu kilku godzin. Łatwo się domyślić, że nie tracą dzięki temu swoich wartości odżywczych. Przed zamrożeniem oczyszcza się je, znika również problem z szypułkami i pestkami. Większe owoce dzieli się na mniejsze części, co stanowi kolejne udogodnienie.

Mrożone owoce w postaci sorbetu

Jest wiele sposobów na wykorzystanie owoców mrożonych. Świetnie sprawdzają się w postaci sorbetu. Będzie to rewelacyjne rozwiązanie wiosną i latem. Wystarczy mieć mrożone owoce jagodowe, wodę, syrop daktylowy lub miód.

Jeśli ktoś chce stworzyć wyśmienite sorbety i inne owocowe desery, które zaskoczą mile zaproszonych gości, to warto zaopatrzyć się w rozmaite komponenty dostępne na stronie http://siorbet.pl.

Do czego można wykorzystać mrożone owoce?

Mrożone owoce idealnie pasują do ciasta. Można je ułożyć w naczyniu żaroodpornym, przykryć kruszonką, po czym zapiec całość w piekarniku. Kolejną opcją będzie owsianka z owocami. Na śniadanie sprawdzi się rewelacyjnie. Wspaniale smakuje w wersji na ciepło.

Można ją przygotować z maślanki, mleka, płatków owsianych, cukru, mrożonych owoców. Całość miesza się ze sobą dokładnie, po czym umieszcza w naczyniu i zapieka przez pół godziny. Wspaniale smakują również placki z mrożonymi jagodami.