Peeling chemiczny, czyli kwasy w roli głównej

Zabiegi kosmetyczne na twarz cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Wśród nich wyróżnia się peeling chemiczny, który należy do podstawowych metod oczyszczana skóry. Ma on duże znaczenie w walce z procesami starzenia oraz niedoskonałościami. Odpowiednio wykonywany, wykazuje pozytywny wpływ na stan i wygląd cery.

Na czym polega peeling chemiczny?

Peeling chemiczny wykazuje złożone działanie względem skóry. Jego właściwości opierają się na wykorzystaniu aktywnych substancji. Przyczynia się to do złuszczania martwego naskórka, dzięki czemu twarz jest oczyszczona. Natomiast powstające w trakcie zabiegu mikrouszkodzenia stymulują produkcję kolagenu i elastyny.

Efekty stosowania zabiegów kosmetycznych na twarz z kwasami opierają się na wygładzeniu skóry. Zmarszczki stają się mniej widoczne i są wyraźnie spłycone. Dodatkowo cera zyskuje piękny, zdrowy kolor.

Dobroczynne substancje aktywne

Podstawą wykonania peelingu chemicznego jest dobranie odpowiednich substancji aktywnych. Nie tylko wpływają one nadmierne rogowacenie, ale również działają przeciwzapalnie. Dodatkowo regulują ilość wydzielanego sebum.

Do najczęściej używanych substancji chemicznych zalicza się kwasy. Wśród nich zdecydowanie dominują hydroksykwasy oraz kwas azelainowy i pirogronowy. Ich właściwości pozwalają uzyskać znaczną poprawę wyglądu skóry.

Dla kogo?

Zabiegi kosmetyczne na twarz z substancjami aktywnymi przeznaczone są dla cery trądzikowej. Świetnie sprawdzają się w przypadku drobnych zmarszczek. Peeling chemiczny wykazuje również skuteczne działanie przy zaburzeniach pigmentacji o średnim nasileniu.

Przeciwwskazania do wykonania peelingu chemicznego obejmują ciążę oraz okres karmienia piersią. Zalicza się do nich także alergie skórne lub aktywne zakażenia. Zabiegu powinni unikać pacjenci przyjmujący doustnie witaminę A.