Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna pomaga pacjentom i pacjentkom w niwelowaniu niedoskonałości skórnych i poprawianiu drobnych lub większych mankamentów związanych z wyglądem ciała. Tworzące ją zabiegi wykazują się odmiennym działaniem. Które z nich można więc uznać za najskuteczniejsze?

Zabieg powiększania ust

W tym momencie absolutnie najpopularniejszy z uwagi na powstałą modę na tzw. „hollywoodzkie usta”. W powiększaniu ust nie ma niczego złego, o ile się z nim nie przesadza.

Na szczęście moda na sztucznie wyglądające wargi minęła bezpowrotnie. Teraz pacjentkom gabinetów medycyny estetycznej zależy na subtelnych poprawkach i delikatnym korygowaniu kształtu ust. Efekt zabiegu może być więc bardzo naturalny, wręcz nie do dostrzeżenia.

Mezoterapia igłowa

Zabieg polegający na wprowadzaniu pod skórę bogatych preparatów składających się z dopasowanych do wybranych potrzeb substancji aktywnych. Mimo zastosowania igły mezoterapia nie jest zabiegiem inwazyjnym. To bezpieczna metoda na wykonanie drobnych poprawek.

Substancje wstrzykiwane pod skórę mogą wykazać się nie tylko działaniem pielęgnacyjnym, ale także i leczniczym. Zabieg wykonuje się w celu zlikwidowania cellulitu, rozstępów, mniejszych zmarszczek, a nawet i szarych worków pod oczami.

Liposukcja

Zabiegi medycyny estetycznej nie ograniczają się jednak wyłącznie do powierzchni twarzy. Niektóre z nich stworzono z myślą o korygowaniu wad sylwetki. Liposukcja to jedna z popularniejszych i skuteczniejszych metod na szybkie pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej.

Liposukcję stosuje się w tych miejscach ciała, w których tkanka tłuszczowa zdążyła się nagromadzić w sposób nieproporcjonalny do reszty sylwetki. To skuteczny zabieg na pozbycie się drugiego podbródka, zmniejszenie obwodu brzucha czy wyszczuplenie nóg.

Botoks

Pomimo tego, iż powyższe zabiegi są naprawdę świetne, to jednak medycyna estetyczna spopularyzowała się na świecie głównie za sprawą botoksu, czyli zabiegi wykorzystującego odmładzające działanie toksyny botulinowej.

Botoks działa świetnie, a przy tym jest metodą bezpieczną i mało inwazyjną. Najczęściej stosowany jest w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, jednakże nie jest to jego jedyna właściwość, ponieważ całkiem niedawno odkryto, że toksyna botulinowa może pomagać nawet w leczeniu migren oraz bruksizmu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.