Stylizacja rzęs – jakie akcesoria są niezbędne?

Każda kosmetyczka doskonale wie, jak ważne są odpowiednie akcesoria do wykonywania zabiegu stylizacji rzęs. Ich stosowanie ma bezpośredni wpływ nie tylko na jakość zabiegu, ale i komfort jego wykonywania. Jakie zatem akcesoria powinny znaleźć się w każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym?

Stylizacja rzęs

Niektórym wydaje się, że do przedłużania rzęs wystarczą jedynie rzęsy, klej i pęseta. To jednak zdecydowanie za mało. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych stosuje się dużo więcej produktów kosmetycznych. Ich stosowanie wpływa nie tylko na jakość zabiegu, ale i na komfort i bezpieczeństwo.

Ważne jest jednak, aby produkty kosmetyczne dobrać w sposób właściwy. Inaczej rezultat zabiegu może być daleki od oczekiwań klientki. Oprócz zastosowania właściwych produktów kosmetycznych bardzo ważne jest także, aby zabieg odbywał się w komfortowym miejscu.

Komfort miejsca pracy

Jak wspomniano, na jakość zabiegu wpływają nie tylko zastosowane produkty, ale także miejsce, w którym zabieg jest przeprowadzany. Dlatego w każdym gabinecie znajdować powinno się profesjonalne łóżko kosmetyczne. Dobre łóżko zapewniać powinni wygodę dla klientki oraz komfort pracy dla stylistki. Jeśli o komforcie pracy mowa, to nie tylko łóżko kosmetyczne odgrywa tu istotną rolę. Bardzo ważne jest także krzesło, na którym stylistka siedzi podczas zabiegu. Pamiętać trzeba, aby wysokość krzesła dostosowana była do wysokości łóżka.

Niemożliwe jest przeprowadzenie wysokiej jakości zabiegu stylizacji rzęs bez odpowiedniego oświetlenia. Istotny jest tu zatem wybór właściwej lampy. Jej światło padać powinno bezpośrednio na twarz klientki, a sama barwa światła powinna mieć chłodny odcień.

Produkty i akcesoria wykorzystywane do stylizacji rzęs

Jednym z podstawowych akcesoriów wykorzystywanych przy zabiegu stylizacji rzęs jest oczywiście pęseta. Ważne jest, aby ta była miękka oraz posiadała precyzyjną część styczną. Przedłużanie rzęs wykonywane może być różnymi metodami. Rodzaj pęsety zawsze dostosowywany powinien być do konkretnej metody.

Poza pęsetom z pewnością przydadzą się płatki kolagenowe oraz cleaner i primer. Płatki kolagenowe wykorzystuje się do separacji dolnych i górnych rzęs. Cleaner służy do oczyszczania i odtłuszczania naturalnych rzęs klientki. Natomiast primer zwiększa przyczepność doczepianych rzęs.

Łóżka kosmetyczne dostępne są w ofercie beautysystem.pl.