Jak znaleźć ciekawą odzież?

Sklepy z odzieżą używaną mają stałą rzeszę wiernych klientów. Są to nie tylko osoby poszukujące ciuchów tanich, ale również osoby, którym zależy na ciuchach ciekawych i niebanalnych. Jak założyć sklep z odzieżą używaną, który będzie cieszył się popularnością wśród klientów?

Jak znaleźć ciekawą odzież?

Ciuchy, które są ciekawe i niebanalne to podstawą powodzenia sklepu. Coraz więcej osób w lumpeksach szuka ciuchów, które pochodzą od znanych projektantów.

Dostawcy odzieży używanej segregowanej dostarczają odzież, która pochodzi z Niemiec, Anglii czy Skandynawii. Odzież pochodząc z Włoch, Irlandii czy Szkocji jest rzadziej spotykana może więc cieszyć się większym zainteresowaniem klientów.

Dostawcy odzieży używanej segregowanej przywożą ciuchy, które są czyste, a ich stan jest zadowalający. Współpraca z dostawcami odzieży używanej niesegregowanej wiąże się z większym ryzykiem. Są to ciuchy tańsze, ale może okazać się, że ich stan nie jest zadowalający. W takim przypadku jest to strata właściciela sklepu.

Lokalizacja

Ekskluzywny sklep z odzieżą używaną powinien znajdować się w miejscu, gdzie są inne sklepy z ciekawymi ciuchami lub miejsca, w których spotykają się młodzi ludzie.

Zakładając second hand z tańszymi ciuchami warto skoncentrować się na mniejszych osiedlach, w pobliżu targowisk czy dworców kolejowych, czyli wszędzie tam, gdzie codziennie jest bardzo dużo osób.

Ekspozycja ma znaczenie

Wybierając lokal użytkowy warto skoncentrować się na tych, które mają dużą witrynę wychodzącą na uczęszczaną ulicę.

Witryna jest dobrym miejscem na wyeksponowanie najciekawszych ciuchów. Jest to zachęta dla klienta, który skuszony ciekawą wystawą wejdzie do sklepu.

Sklep powinien mieć również odpowiedni metraż. Jest to duże wyzwanie dla przedsiębiorców, gdyż cena lokalu użytkowego w dobrym miejscu nie jest niska. Warto jednak pamiętać, że ciuchy powinny być wyeksponowane na wieszakach, tak by łatwiej było je oglądać.

Zakładając sklep z odzieżą używana należy określić, do jakiego klienta będzie skierowany asortyment. Ciuchy segregowane, ekskluzywne uzyskają wyższą cenę niż mniej ciekawe egzemplarze. Nie w każdym miejscu jednak będzie dobrze sprzedawała się droższa odzież od renomowanych producentów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.