Rękawice lateksowe bezpudrowe – dlaczego warto?

Rękawiczki jednorazowe to jedno z podstawowych akcesoriów, które wiele osób używa w pracy. Dzięki nim można bardzo skutecznie zabezpieczyć dłonie i zachować wysoki poziom higieny w każdych warunkach. Na rynku znaleźć można kilka ich rodzajów. Szczególnie polecane są rękawice lateksowe bezpudrowe. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Do czego używa się rękawiczek jednorazowych?

Lista zastosowań rękawiczek jednorazowych jest bardzo długa. Po pierwsze jest to bardzo skuteczne zabezpieczenie dla dłoni. Rękawiczki tego typu wykorzystywane są przez wszystkie osoby, które w pracy mają bezpośredni kontakt z chemikaliami albo innymi, szkodliwymi substancjami.

Oprócz tego rękawiczki stosuje się wszędzie tam, gdzie wskazane jest zachowanie podwyższonego poziomu higieny. Ważne są na przykład w różnych zawodach związanych z medycyną, w gastronomii, salonach kosmetycznych i wielu innych.

Jakie rękawiczki dostępne są na rynku?

Na rynku dostępne są rękawiczki różnego typu. Najbardziej popularne są oczywiście rękawiczki lateksowe. Ich wielką przewagą nad innymi jest niska cena i stosunkowo duża wytrzymałość. Często wybierane są też rękawiczki nitrylowe, których wadą jest jednak wyraźnie wyższa cena.

Jest to szczególnie dobry wybór dla osób, u których występuje uczulenie na lateks. W handlu znaleźć można też rękawiczki winylowe. Są one bardzo tanie, jednak ich wadą jest mniejsza rozciągliwość i wytrzymałość, niż w przypadku dwóch wcześniej wspomnianych rodzajów.

Rękawice lateksowe bezpudrowe – najważniejsze zalety

Alergia na lateks jest niestety często występującym problemem. Bliższe przyjrzenie się temu tematowi pozwala jednak zauważyć, że w dużej części przypadków alergenem nie jest sam lateks, ale puder stosowany w rękawiczkach. Zastosowanie rękawic lateksowych bezpudrowych pozwala pozbyć się problemu.

Na tym oczywiście zalety rękawiczek tego typu się nie kończą. Są one bardzo wytrzymałe, co sprawia, że nie trzeba ich zmieniać bardzo często, co oczywiście zależy też od rodzaju wykonywanej pracy. Ich dużą zaletą jest niska cena. Opakowanie takich rękawiczek to wydatek nieprzekraczający kilku złotych. Rękawiczki tego typu są bardzo cienkie i nie przeszkadzają nawet przy bardzo precyzyjnych pracach manualnych.

Rękawice lateksowe bezpudrowe znajdziesz w ofercie Grupy Anmar