Świetna alternatywa dla zatłoczonych gór

Nie wiesz, gdzie pojechać na weekend lub na krótki urlop? Może wybierzesz któreś z polskich gór. Niekoniecznie muszą to być zatłoczone Tatry lub Karkonosze. Zainteresuj się Beskidami. Znawcy polecają na początek Beskid Śląski. Dlaczego warto się tam wybrać?

Nieskażona natura i narciarskie eldorado

Beskidy to jeden z ciekawszych łańcuchów górskich. Choć nie są tak wysokie jak Tatry, to jednak mają swój niezaprzeczalny urok. Ich niewątpliwą zaletą jest zdecydowanie mniejsza liczba turystów, dzięki czemu łatwo znaleźć szlaki, na których prawie nie ma ludzi. Jest za to wspaniała przyroda z unikalnymi lasami. Ustanowiono tu nawet specjalny kompleks, który ma chronić i badać tutejsze lasy pod nazwą „Lasy Beskidu Śląskiego”. Beskid Śląski leży niedaleko śląskich miast, których mieszkańcy chętnie przyjeżdżają tu na weekendy. Ustroń, Szczyrk czy Wisła zapewniają sporo różnych atrakcji oraz dobrą bazę gastronomiczną i noclegową. Zimą są tu świetne warunki do uprawiania narciarstwa, nie tylko zjazdowego. Wszyscy kibice znają zapewne skocznię narciarską w Wiśle, na której skakał sam mistrz Adam Małysz. Można ją oczywiście zwiedzać. Z Wisły możesz wyruszyć na liczne szlaki piesze. Jest też coraz więcej tras rowerowych. Różny stopień trudności sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego warto zatrzymać się w Wiśle?

Prawdziwym centrum turystycznym Beskidu Śląskiego jest Wisła. Ta pięknie położona miejscowość od dwóch stuleci przyciąga turystów. Jest nie tylko świetną bazą wypadową, ale oferuje bogatą ofertę gastronomiczną i noclegową. Możesz wynająć niewielki pokój w pensjonacie albo Apartament Wisła centrum ma takich bardzo dużo. Rozpiętość cen też jest spora. Ciekawą opcją są apartamenty Kamienna Wisła pokazuje z okien tych budynków swoje najładniejsze chyba oblicze. Szczególnie zachwyca widok na skocznię narciarską. Ale nie tylko do wynajęcia nadaje się apartament Kamienna Wisła może być bowiem świetnym miejscem do inwestowania. Taka lokata kapitału może ci w przyszłości przynieść całkiem niezłe zyski.Kolejną zaletą Wisły jest bardzo dobry dojazd. Dojedziesz tu nie tylko własnym samochodem. Bez problemu dostaniesz się też pociągiem lub autobusem. Dojeżdżają tam nie tylko Koleje Śląskie, ale także pociągi Intercity.