Domowe jacuzzi ogrodowe – dlaczego warto je sobie sprawić?

Kąpiele w wannach z hydromasażem i podgrzewanych jacuzzi jeszcze do niedawna wiązały się z koniecznością złożenia wizyty w SPA. Na szczęście trochę się to zmieniło, od kiedy bardziej zaawansowane rozwiązania stały się tańsze i łatwiej dostępne. Teraz wanna ogrodowa SPA może trafić do każdego ogródka. I dobrze gdyby rzeczywiście tak się stało!

Przyjemna poprawa zdrowia

Kąpiele w wannie ogrodowej SPA to nie tylko zwykły relaks. To bardziej terapeutyczny zabieg, który potrafi zadziałać na wszystkie grupy mięśniowe, stawy, a nawet i układ nerwowy. Hydromasaże łagodzą dolegliwości bólowe, wspomagają regenerację po treningu i zapobiegają powstawaniu tzw. zakwasów. Są doskonałe dla osób mocno aktywnych fizycznie.

Niektóre badania dowodzą natomiast, że kąpiele w wannach z hydromasażem, o ile człowiek poddaje się im regularnie, potrafią wspomagać leczenie chorób serca, chorób układu oddechowego oraz bezsenności. Mimo wszystko zawsze warto skonsultować je ze swoim lekarzem, aby sobie nie zaszkodzić.

Urozmaicenie spotkań towarzyskich

A gdyby tak przenieść letnią imprezę ze znajomymi wprost do prawdziwego jacuzzi z wodnym masażem i bąbelkami? Na pewno wszyscy będą zachwyceni takim obrotem spraw i z przyjemnością skorzystają z ciepłej kąpieli, przy okazji popijając kolorowe drinki i czując się niczym w luksusowym hotelu na zagranicznych wakacjach.

Wanna ogrodowa SPA to też miejsce wprost stworzone do tego, by odbyć w niej romantyczny wieczór we dwoje. Zamiast za każdym razem wychodzić na kolację do restauracji, od czasu do czasu warto urozmaicić sobie takie wyjścia poprzez pozostanie we własnym domu i skorzystanie ze wspólnego relaksującego hydromasażu, który też oczywiście może zostać uzupełnione lampką dobrego wina.

Całoroczna frajda

Jedną z fajniejszych właściwości wanien ogrodowych SPA jest natomiast to, że w przeciwieństwie do takich tradycyjnych i zwykle przenośnych basenów ogrodowych można z nich korzystać przez cały rok. Zarówno latem i wiosną, jak i jesienią czy nawet zimą.

Podgrzewana woda doprowadzi do tego, że temperatura panująca na zewnątrz przestanie być odczuwalna. Kąpiel z hydromasażem, odbyta w samym środku zimy, w towarzystwie zaśnieżonego otoczenia, każdemu dostarczy niesamowitych wrażeń.