Ulga w cierpieniu

Dotknęła już 50 milionów ludzi na całym świecie, a ich liczba wciąż lawinowo rośnie. Choroba alzheimera, bo o niej mowa, to jedno z najtragiczniejszych schorzeń znanych w historii medycyny – odbiera pamięć, siłę oraz powoduje wyłączenie z funkcji życiowych, w konsekwencji śmierć. Choroby alzheimera nie da się wyleczyć, jej przebieg można jedynie opóźnić. Jest to możliwe dzięki stosowaniu leków oraz zapewnieniu godnej, profesjonalnej opieki.

Dom opieki alzheimer – szansa na godne życie chorego

Opieka nad chorym na tak trudną w przebiegu pozycję chorobową jak alzheimer to całodobowa, naznaczona znojem praca. Niewiele osób pracując zarobkowo i prowadząc dom jest w stanie opiekować się jeszcze chorym, którego trzeba przewijać, karmić czy pomagać w najprostszych czynnościach. Najem pielęgniarki czy profesjonalnej opiekunki to zaś opcja kosztowna i uciążliwa.

Inną drogą jest skierowanie chorego seniora do domu opieki. Tego typu placówki, za comiesięczną wpłatę, kompleksowo zajmują się chorym, dbają o niego i pilnują by przyjmował potrzebne medykamenty. Istnieją dwie podstawowe grupy tego typu instytucji opiekuńczych – prywatne oraz państwowe domy opieki. Te pierwsze oferują wysoki standard i komfortowe warunki dla schorowanego seniora, te drugie nieco niższy poziom życia, lecz niższe koszty.

Domy opieki alzheimer warszawa – profesjonalna opieka w stolicy

Warszawa to miasto gdzie diagnozuje się najwięcej w Polsce przypadków choroby alzheimera. Proporcjonalnie wysoka jest tu liczba placówek opiekuńczych świadczących kuratelę do nadmienionego schorzenia. Jakość oferowanych tu usług i oceny poszczególnych ośrodków są różne.

Przykładowo prywatne Domy opieki warszawa i okolice są cenione ze względu na wręcz luksusowe warunki życia seniora i całodobową opiekę świadczoną przez wykwalifikowanych, wysokiej klasy specjalistów. Przekłada się to na cenę, która jest znacznie wyższa niż podobnych tego typu obiektów w kraju, jednak z gwarancją jakości usług. Publiczne domy opieki mają nieco niższy standard, za którym idą jednak równie niskie ceny. Każdy więc sam musi zdecydować jakie warunki chce zapewnić choremu ze swojej rodziny.