Suknie ślubne a typ figury – co trzeba wiedzieć?

Suknia ślubna prezentować będzie się bardzo okazale tylko wtedy, gdy umiejętnie dopasujemy ją do naszej sylwetki. W sklepach internetowych znaleźć można bardzo wiele ciekawych kreacji, dlatego też wybranie najlepszej sukni jest dość trudnym zadaniem.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby dokonywać zakupu wyłącznie w stacjonarnych sklepach i salonach ślubnych (np. www.agnesfashiongroup.pl/suknie-slubne). Wynika to oczywiście z tego, że są to punkty, w których można przymierzyć wybrane kreacje. Przy zakupach online niestety nie ma takich możliwości.

Warto wspomnieć również o tym, że wiele kobiet ma duży problem, aby określić swoją figurę. Duża część kobiet wybiera po prostu fasony, które im się najbardziej podobają. Niestety kompletnie nie jest brana pod uwagę budowa ciała. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z fachowego doradztwa.

Jakie sukienki pasują do konkretnych typów figur?

Wbrew pozorom najłatwiej jest wybrać suknię ślubną do figury o kształcie klepsydry. Mowa tutaj oczywiście o kobietach, które posiadają szerokie ramiona i kształtny biust. Znakiem charakterystycznym są również dość mocne uda i wąska talia. W tym konkretnym przypadku warto postawić na suknie typu rybka. W dużej mierze to właśnie ten fason pozwoli ukryć największe mankamenty swojego ciała. Suknie ślubne typu rybka można kupić między innymi w salonie https://www.agnesfashiongroup.pl/suknie-slubne.

Wiele kobiet posiada sylwetkę o kształcie jabłka. Przy tej figurze dominują nie tylko krągłe biodra i rozbudowane ramiona, ale również brak zarysowanej talii. Przy tego typu figurze najlepiej wybrać proste suknie ślubne, które pozbawione są zbędnych dodatków i ozdobników. Kluczem do sukcesu jest to, aby postawić na minimalizm i prostotę. W ostatnim czasie rekordy sprzedaży bije suknia odcięta pod biustem i lejącym się dołem. Bardzo bezpiecznym wyborem są także suknie w kształcie litery A, które jak powszechnie wiadomo są dość wysoko odcięte w talii, a co najważniejsze rozszerzają się ku dołowi.