Jak dobrać bieliznę do sylwetki

Bielizna damska powinna być dopasowywana indywidualnie do sylwetki. Dobrze dobrane majtki i biustonosz są niczym druga skóra. Pozwalają czuć się pewnie i swobodnie. Poza tym świetnie leżą i mogą ukryć mankamenty urody.

Bielizna dla bardzo szczupłych kobiet

Na szczupłej sylwetce dobrze prezentować będą się każde majtki. Większy kłopot jest z doborem stanika. Kobiety szczupłe o małych piersiach mogą wybierać spośród licznych biustonoszy typu push-up. Większość z nich ma wyjmowane wkładki, których można się pozbyć jeśli zbytnio uwypuklają piersi.

Wiele kobiet uważa drobny biust za swój ogromny atut. Dlatego też wybierają proste staniki typu bardotka albo cienkie biustonosze koronkowe. W takiej bieliźnie damskiej można czuć się o wiele swobodniej niż w tej usztywnianej.

Biustonosze na duży biust

Kobiety o pełnych kształtach powinny uważnie dobierać biustonosz. Źle dobrany stanik spowoduje, że biust będzie się brzydko wylewać. Będzie mieć też negatywny wpływ na kręgosłup i ramiona. Kiedy piersi nie są odpowiednio podtrzymywane, obciążają sylwetkę i mogą przyczyniać się do powstawania bólu w okolicy kręgosłupa i mięśni pleców.

Biustonosze na duży biust mają zwykle bardziej zabudowane miseczki. Charakteryzuje je trzystopniowe zapięcie i szerokie ramiączka. Zwykle wykonane są z kilku warstw przewiewnego materiału. Wszystko dlatego, by ciężki biust dobrze się prezentował.

Kobiety, które chciałyby optycznie zmniejszyć swój biust, mogą kupić stanik typu mimizer. Wiele pań wybiera go zamiast biustonoszy sportowych do joggingu, ponieważ znacznie lepiej przytrzymuje piersi, gdy ciało jest w ruchu.

Majtki wyszczuplające – jak je dopasować

Wśród bielizny damskiej szczególnie miejsce zajmują majtki wyszczuplające. Wiele kobiet korzysta z nich wtedy, gdy zakłada obcisłe sukienki i spódnice.

Ten rodzaj bielizny pozwala optycznie wyszczuplić ciało i je wysmukla. Należy jednak pamiętać, że noszenie takiej bielizny na stałe może być szkodliwe dla zdrowia. Majtki wyszczuplające mocno opinają ciało i mogą utrudniać przepływ krwi oraz limfy.

Wyszczuplająca bielizna damska to wybawienie dla kobiet, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej i chcą pozbyć się nieładnych fałdek na udach, pośladkach i brzuchu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna damska.