W jakim celu przeprowadza się zabiegi laserowe w ginekologii?

Lasery dla ginekologii sprawdzają się rewelacyjnie. Za ich pomocą możliwe staje się uzyskanie świetnych efektów w małoinwazyjny sposób. Używa się ich przykładowo w leczeniu nietrzymania moczu, z czym boryka się wiele osób w podeszłym wieku. Warto dowiedzieć się nieco więcej o stosowaniu laserów w ginekologii.

Do czego wykorzystuje się lasery w ginekologii?

Leczenie chirurgiczne jest inwazyjne, wiąże się z dużym ryzykiem wystąpienia rozmaitych powikłań. Na szczęście są alternatywne, bezpieczniejsze rozwiązania. Świetnie sprawdzają się lasery frakcyjne, za pomocą których można przeprowadzić zabiegi mające na celu poprawienie komfortu seksualnego u pacjentów.

Wskazaniem do leczenia laserem jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Dochodzi do niego między innymi na skutek starzenia się tkanek i licznych porodów.

W czym mogą pomóc lasery w ginekologii?

Lasery mają szerokie zastosowanie w ginekologii. Sięga się po nieco raz częściej. Świetnie sprawdzają się do odmładzania pochwy. Uzyskane efekty są spektakularne i utrzymują się przez długi czas. Jest to godna polecenia alternatywa dla inwazyjnego leczenia operacyjnego pochwy i krocza. Kobiety mogą liczyć na większy komfort.

Możliwe staje się precyzyjny na kierowanie wiązki lasera. Nie uszkadza ona w żaden sposób okolicznych tkanek. Kolejną zaletą jest przyspieszenie procesu gojenia. Na korzyść wykorzystania laserów w ginekologii jest także zminimalizowanie powstawania ran. Są one niewielkie, zwykle niewidoczne. Nie powstają blizny, krwawienie jest sporadyczne i minimalne.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu laserem?

Laseroterapia jest niezwykle bezpiecznym i małoinwazyjnym rozwiązaniem, obarczonym niewielkim ryzykiem powikłań. Trzeba jednak mieć na uwadze, że istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Nie mogą z niego korzystać kobiety ciężarne, osoby stosujące sterydy lub retinoidy. Przeciwwskazaniem będzie także aktywne zakażenie pochwy. Zabiegów laserem nie przeprowadza się u osób, które mają skłonność do powstawania blizn przerostowych