Skóra głowy – co z nią zrobić?

Jeżeli skóra Twojej głowy nie wygląda najlepiej, bardzo prawdopodobne, że potrzebny jest trycholog Katowice. Co można powiedzieć na temat działań świadczonych przez trychologów?

O kogo chodzi?

Przede wszystkim należy podkreślić, że mowa o specjalistach od skóry głowy i włosów. Jeżeli kogoś interesują inne problemy skórne, trycholog nie jest właściwym adresem. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że wbrew pozorom nie chodzi o wąską specjalizację.

Wiele osób pewnie zastanawia się nad podejmowanymi działaniami. O szczegółach można opowiadać pewnie godzinami, ale teraz skoncentrujemy się jedynie na pacjentach. Krótko mówiąc, pacjenci muszą być świadomi tego, że badanie wymaga odpowiednich przygotowań. Włosy powinny być czyste! Poza tym włosy muszą zostać pozbawione wszelkich kosmetyków. Nie ma mowy o żelach, piankach czy odżywkach!

Włosy do badania

Jak się można domyślić, podczas przeprowadzonego badania można dojść do wielu wniosków. Niemniej jednak wszystko zaczyna się od pobrania włosów. Skóra badana jest za pomocą specjalnego mikroskopu połączonego z mikrokamerą.

Zadaniem trychologa jest ocenienie, jak wiele włosów jest w fazie wzrostu i jak wiele z nich wypada. Badanie dotyczy również mieszków włosowych. Zdarza się też tak, że trycholog Katowice proponuje pierwiastkową analizę włosa. Badania są bezbolesne i nieinwazyjne.

Czy specjalistyczne leczenie może okazać się niezbędne?

Pewnie są osoby, które zastanawiają się nad tym, czy specjalistyczne leczenie może okazać się obowiązkowe. Można to zrozumieć i co istotne, specjalistyczne leczenie czasem jest zalecane.

Najbardziej prawdopodobne rozwiązanie to odpowiednia pielęgnacja połączona z właściwymi preparatami zewnętrznymi, masaże i mezoterapia. Za typowe zabiegi trychologiczne możemy uznać oczyszczanie skóry głowy, łagodzenie podrażnień, nawilżenie skóry czy odżywienie. Zresztą o szczegółach najlepiej porozmawiać z lekarzem.