Spódnice na różne okazje

Chociaż spodnie zdominowały kobiece szafy, to jednak jest nadal mnóstwo okazji, w których można ubrać właśnie spódnice albo sukienki. Począwszy od bardzo eleganckich wydarzeń, przez rodzinne zjazdy, po niektóre wydarzenia kulturalne.

Przy jakiej okazji postawić na spódnice?

Nie ma jednej, właściwej odpowiedzi. Owszem, niektóre wydarzenia wymagają bardziej eleganckiego looku, ale odpowiednio dobrane spodnie również pomogą go osiągnąć. Jednakże, jeżeli zależy nam na podkreśleniu wagi wydarzenia to spódnica może okazać się lepszym wyborem niż spodnie i tak na przykład wesela, uroczystości rodzinne czy wyjście do teatru to świetna okazja, żeby założyć właśnie spódnice.

Spódnice odchodzą do lamusa

Spodnie w wielu przypadkach wyparły bardziej kobiece spódnice. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ta proporcja nie była tak zaburzona. Teraz zdecydowanie przeważają spodnie, ponieważ przede wszystkim są wygodniejsze i praktyczniejsze. Jednakże, z tego powodu postawienie na spódnice w niektórych przypadkach może sprawdzić, że będziemy wyglądać bardziej elegancko i profesjonalnie.

Spódnicospodnie?

Jakiś czas temu pojawiła się moda na tak zwane spódnico spodnie, jednakże nie przetrwała ona zbyt długo. Nie chodzi nawet o fakt szybkiej umieralności każdej z chwilowych mód, ale o niepraktyczność takiego rozwiązania. Połączenie spódnicy i spodni to jak łączenie dwóch różnych światów i efekt nie mógł być zadowalający i ciężko znaleźć zastosowanie dla takiego duetu. Z tego typu połączeniem można spotkać się jeszcze w ubrankach dla małych dziewczynek, ale w pozostałych przypadkach tego typu moda przepadła.

W każdej kobiecej szafie powinno się znaleźć kilka sztuk spódnic, ponieważ wiele okazji wymaga właśnie takie oprawy. Jednakże, w tym przypadku istnieje spora dowolność i wiele kobiet całkowicie wyzbyło się spódnic na rzecz znacznie wygodniejszych spodni. Spodnie noszone są wszędzie – do pracy, do szkoły, na uczelnie, na co dzień i podczas urlopu. Owszem, wiele krojów i fasonów może podkreślić kobiece atuty, jednak to spódnica albo sukienka w pełni oddaje i eksponuje kobiece walory, szczególnie jeżeli fason i kształt jest właściwie dobrany na sylwetki i wieku. Nie warto całkowicie rezygnować ze spódnicy i przekreślać jej wielowiekowej tradycji.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Salko – producentem odzieży damskiej