Jaka będzie odpowiednia kabina prysznicowa?

Niektórzy lubią długie kąpiele w gorącej wodzie z bąbelkami. Z kolei inni preferują szybki i orzeźwiający prysznic. Kabina prysznicowa nie zajmuje wiele miejsca, może być z hydromasażem i szeregiem innych udogodnień. Wybór jest obecnie ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Jaki wybrać rodzaj kabiny prysznicowej?

Do wyboru jest wiele rodzajów kabin prysznicowych. Mogą mieć one różne kształty. Należy dopasować kształt do wymiarów pomieszczenia. Kabina prysznicowa może być prostokątna, kwadratowa, półokrągła, pięciokątna, asymetryczna.

Najczęściej wybór pada na modele prostokątne, które są uniwersalne. Nadają się do każdej łazienki, niezależnie od metrażu. Są wygodne i funkcjonalne, to samo można powiedzieć o kabinach kwadratowych. Modele półokrągłe świetnie nadają się do jeszcze niezagospodarowanej łazienki.

Jaki rodzaj drzwi prysznicowych wybrać do łazienki?

Drzwi prysznicowe mogą być przesuwane. Świetnie nadają się do niewielkich łazienek. Nie trzeba mieć nawet wolnego miejsca przed kabiną. Za rozwiązaniem tym przemawia funkcjonalność. Są także drzwi prysznicowe uchylne. Będą idealne, jeśli ktoś liczy na szerokie wejście. Można wybrać modele jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe.

Zaletą będzie także łatwość utrzymania w czystości. Mogą być również drzwi prysznicowe wahadłowe, otwierane do środka i na zewnątrz. Zajmują mniej miejsca niż modele uchylne po otwarciu. W sprzedaży znajdują się także drzwi harmonijkowe, idealne przy niewielkim metrażu. Można liczyć na wygodne otwieranie i zamykanie. Niestety trudno utrzymać je w czystości.

Na jaki zdecydować się brodzik prysznicowy?

Brodzik może być akrylowy, czyli lekki i elastyczny. Ma dobre właściwości izolacyjne i łatwo utrzymać go w czystości. Są również brodziki stalowe, dostępne w wielu kształtach i wymiarach.

Ciekawą opcją będzie brodzik ceramiczny, stabilny i wytrzymały, odporny na zarysowania. Można również zdecydować się na brodzik z konglomeratu, trwały, wysokiej jakości, z antybakteryjną powierzchnią.