Smaczne i zdrowe syropy owocowe

Smaczne owocowe syropy mają wiele zastosowań. Są ulubionym dodatkiem do herbat wszystkich dzieci. Dorośli dodają owocowe syropy do napojów, drinków i smoothie. Można je wykorzystywać także do deserów, w tym do robienia lodów w warunkach domowych. Zdrowe syropy są źródłem wielu witamin, w szczególności witaminy C.

Syropy bez dodatku cukru

Producent syropów zapewnia konsumentów o najlepszej jakości swoich wyrobów. Sezonowe, dojrzałe owoce są aromatyczne i smaczne. Owoce mają dużo fruktozy, dlatego większość z syropów nie jest dodatkowo dosładzanych. Mimo tego są dość słodkie i mogą zastąpić cukier np. do herbatki.

Syropy bez cukru poleca każdy producent syropów. Są one równe smaczne jak te z dodatkiem cukru. Mają mniejszą kaloryczność, dlatego są coraz częściej wybierane przez konsumentów.

Syropy owocowe najczęściej wybierane

Najczęściej konsumenci wybierają syropy malinowe, cytrynowe, klonowe, żurawinowe. W przetwórstwie spożywczym występują także syropy słodkie, idealne do kawy i deserów np. do lodów. Do takich można zaliczyć syrop karmelowy, czekoladowy lub waniliowy. Producent syropów oferuje różne smaki i rodzaje syropów spożywczych.

W zależności od ulubionych smaków można wybrać bardziej kwaśnie lub słodsze syropy. Duże znaczenie ma także rodzaj napoju lub innej potrawy, do której wykorzystywany jest syrop. Do lemoniady pasuje syrop cytrynowy z nutą mięty i melisy lub pomarańczowy. Do drinków alkoholowych np. syrop malinowy lub wiśniowy.

Owocowe źródło witamin

Owoce są bogate w błonnik i odżywcze witaminy. Oprócz ważnej w okresie jesienno- zimowym, witaminy C, w syropach znajdziemy także witaminy z grupy B. Dodatkowo zawierają mangan, cynk, magnez oraz potrzebne dla zdrowia aminokwasy.

Bardzo ważne jest, by w składzie naturalnych soków lub syropów nie występowały konserwanty i sztuczne barwniki. Im mniej dodatków tym lepszy skład. Po otwarciu syrop należy przechowywać w lodówce i spożyć do kilku dni. Osad na dnie butelki jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym.