Co zabrać ze sobą na wczasy w Kozubniku?

Kurort Kozubnik bez wątpienia należy do najciekawszych miejsc wypoczynkowych w Polsce. Jest to relikt PRL-u, który zdecydowanie zasługuje on na uwagę i odwiedzenie przynajmniej raz na jakiś czas. To miejsce wyjątkowe i magiczne. Ma gościom sporo do zaoferowania, więc do wczasów w Kozubniku należy się dobrze przygotować. Co jest potrzebne? Co warto zabrać ze sobą z domu?

Ekwipunek górski

Kozubnik spa znajduje się bardzo blisko czerwonego szlaku, który prowadzi w Beskid Mały. Oznacza to, że każdy wczasowicz może wybrać się na przechadzkę w góry, ale trzeba być do niej odpowiednio przygotowanym. Z tego powodu koniecznie trzeba mieć ze sobą odpowiednie obuwie i ciepłą kurtkę. Pogoda w górach zmienia się bardzo szybko, więc trzeba być przygotowanym na to, że w każdej chwili słońce może zajść za chmury i spadnie deszcz. Na górską przechadzkę w Kozubniku przyda się również pojemny plecak. Warto mieć w nim termos z ciepłą herbatą i niewielką przekąskę. Dzięki temu podczas spaceru będzie można zrobić sobie przerwę na regenerację sił. Oczywiście powinno się też mieć ze sobą telefon komórkowy. Może on się przydać w awaryjnej sytuacji i z pewnością przyda się do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Kostium kąpielowy i klapki

Kurort Kozubnik to miejsce, w którym można skorzystać z wielu basenów, saun i solariów. Koniecznie trzeba więc mieć ze sobą kostium kąpielowy i klapki. Szkoda byłoby stracić okazję do zabawy w wodzie tylko dlatego, że kostium został w domu. Dobrze jest zabrać ze sobą przynajmniej dwa kostiumy. W przypadku pań sprawdzi się kostium jednoczęściowy przeznaczony do pływania w sportowych basenach i bikini, które będzie odpowiednie do korzystania z jacuzzi i solarium. Wiele osób, które odwiedza Kozubnik spa zapomina, że to miejsce od wielu już lat słynie właśnie z basenów. Z tego powodu koniecznie trzeba zarezerwować sobie czas na skorzystanie z nich i przekonanie się na własnej skórze jak dobrze można bawić się w wodzie. Właśnie z tego powodu Kozubnik jest tak popularny wśród osób, które nie chcą decydować, czy wolą spędzać czas nad morzem, czy w górach. To prawdziwy kompromis dla tych, którzy chcą wypoczywać i cieszyć się aktywnością fizyczną w luksusowych warunkach.