Zabieg depilacji laserowej. – na co zwracać uwagę?

Niezależnie od tego, czy usuwasz owłosienie za pomocą maszynki do golenia, czy kremu do depilacji, po paru dniach włosy zaczynają odrastać. Jest to denerwujące i kłopotliwe, dlatego wiele kobiet wybiera trwałą metodę, jaką jest epilacja laserowa.

Z jakich miejsc można usunąć włosy?

W zasadzie nie ma takiej części ciała, z której nie można usunąć owłosienia. Jednak badania wykazały, że najczęściej kobiety wybierają zabieg na okolice bikini, podudzi oraz pach. Następna w kolejności jest depilacja nóg, szczególnie łydek.

Bez włosów dzięki zabiegowi depilacji laserowej

Szczególnie skuteczna jest depilacja laserowa Katowice. W większości przypadków wystarcza około trzech zabiegów, aby włosy się ponownie nie pojawiały.

Co należy wziąć pod uwagę przed i po depilacji laserowej?

Depilacja Katowice, jak każdy profesjonalny zabieg jest poprzedzona konsultacją i dokładną analizą skóry i włosów. W razie konieczności wykonuje się próbę.

Przed depilacją laserem nie należy się opalać, ponieważ może dojść do oparzeń z powodu podwyższonego poziomu melaniny w skórze. Ponadto zdecydowanie powinno się unikać słońca przez cztery do sześciu tygodni po wykonaniu zabiegu.

Depilacja laserowa Katowice — jak długo trwa zabieg?

Czas trwania i koszt depilacji laserowej są bardzo zróżnicowane. Zależą nie tylko od części ciała poddawanej zabiegowi, ale także od gęstości i tekstury włosów. Ponieważ włosy na ciele rosną cyklicznie w trzech fazach, a większość naszych mieszków włosowych znajduje się przez część czasu w fazie spoczynku (w tym czasie w cebulce nie powstają nowe włosy), należy zaplanować co najmniej sześć zabiegów w odstępach czterotygodniowych.

Trwała depilacja Katowice — ile kosztuje?

Ceny u dermatologa potrafią być znacznie wyższe niż w gabinecie depilacji. Jednak lekarze zwykle mają lepsze możliwości analizy skóry i włosów. Często mają też bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt.Aby wykonać zabieg w salonie kosmetyczny, najlepiej wybrać sprawdzone miejsce. To pozwoli nam uniknąć poważnych skutków ubocznych, takich jak zaburzenia pigmentacji, stany zapalne czy ciężkie oparzenia.