Na bolące mięśnie, stawy, ale też na odchudzanie. Jakie korzyści daje własna sauna fińska?

Sauna to zdrowie i dobre samopoczucie. Dawny Rzym, Finlandia, Estonia, Rosja – to tylko niektóre kraje, których mieszkańcy korzystają z sauny od wielu wieków. Teraz jest ona popularna na całym świecie i nie trzeba wcale udawać się do tej publicznej, by poznać jej korzyści. Teraz można mieć ją także w domu!

Sauna fińska, czyli sauna sucha

Jedną z odmian sauny jest sauna fińska, która również określana jest jako sucha. Pod tym terminem znajduje się rodzaj pomieszczenia, które wykonane jest z drewna, a także wyposażone jest w specjalny piec elektryczny lub na drewno wyłożony kamieniami, którego zadaniem jest wytwarzanie wysokiej temperatury.

W saunie fińskiej panuje temperatura wynosząca 60-110 stopni Celsjusza, dlatego to więcej niż w saunie mokrej. Z kolei poziom wilgotności względnej jest w niej znacznie niższy.

Z takiej sauny można korzystać obecnie w wielu miejscach, w tym w salonach odnowy biologicznej, Spa & Wellness, na basenach, ale dzisiaj popularna jest też sauna fińska do domu, którą można zamontować we własnej łazience lub w innym pomieszczeniu.

Jakie zalety ma sauna fińska?

Systematyczne korzystanie z sauny suchej niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Dzięki saunie fińskiej do domu można zadbać o swoje ciało bez konieczności odwiedzania sauny publicznej – to oszczędność czasu i pieniędzy.

Sauna fińska – wskazania:

– bóle kręgosłupa,
– bóle mięśniowe,
– bóle stawowe, w tym RZS – reumatoidalne zapalenie stawów, ZZSK – zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, – choroby serca i układu krążenia – nadciśnienie, niedrożność tętnic obwodowych powodująca miażdżycę, po przebytych zawałach serca,
– choroby układu oddechowego – zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, POChP – przewlekła obturacyjna choroba płuc,
– obniżona odporność i wydolność organizmu,
– zaburzenia na tle nerwowym, w tym depresja,
– detoks organizmu,
– odchudzanie.

Jak założyć własną saunę w domu?

Własna sauna fińska do domu nie ma dużych wymogów montażowych i nie jest skomplikowana w realizacji. Aktualnie dostępne są gotowe sauny suche, dlatego można kupić całą konstrukcję i wystarczy tylko podłączyć ją do prądu, by rozpocząć relaks.

Sprzedaż prowadzona jest przez firmy specjalizujące się w branży Spa & Wellness. Koszt małej sauny to około 7 tysięcy złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw.