Jak malować się cieniami do powiek?

Aplikacja cieni wydaje się prosta – wystarczy nabrać trochę kosmetyku na pędzelek, przejechać nim po powiecie i już, wszystko gotowe. To, co pozornie łatwe, w rzeczywistości bywa jednak znacznie trudniejsze. Poprawna aplikacja cieni do powiek składa się bowiem z trzech etapów. Każdy z nich jest tak samo ważny.

Krok 1 – baza

Źle przygotowana powieka sprawi, że cienie szybko zaczną się z niej ścierać lub będą się wałkować i już po paru godzinach niewiele z nich zostanie. Skóra powinna być pokryta cienką warstwą bazy. Należy ją nanieść nie tylko na część ruchomą, ale na całą powiekę, która kończy się tuż pod samą brwią.

Bazę należy również delikatnie zmatowić, aby nie była ona zbyt lepka. W tym celu można nanieść na nią niewielką ilość zwykłego pudru bądź klasyczny cień w odcieniu skóry (połączenie tych dwóch kosmetyków też powinno świetnie zadziałać).

Krok 2 – aplikacja cieni

Etap najważniejszy i o dziwo najprostszy. Makijaż rozpoczną neutralne cienie do powiek, czyli te w kolorze beżu, jasnego brązu bądź stonowanego różu czy szarości. Jeżeli chce się uzyskać bardziej spektakularny efekt, można zastosować kolory takie jak fiolet, błękit czy zieleń, tyle że w bardzo jasnych i przygaszonych tonacjach. Kolor bazowy należy rozprowadzić na całej powiece. Dopiero potem można przejść do mocniejszych barw.

Ciemniejszym cieniem do powiek – np. brązem lub czernią – należy podkreślić załamanie powieki, rozpoczynając aplikację od zewnątrz. W okolicy zewnętrznego kącika oka tego cienia powinno być zdecydowanie najwięcej. Można też przeciągnąć go na dolną powiekę, by pięknie ją wyrysować i jeszcze bardziej wzmocnić makijaż.

Krok 3 – blendowanie

Tak naprawdę sztuka makijażu oka polega jednak na umiejętnym blendowaniu. Bez zastosowania tej techniki nawet najpiękniejsze cienie do powiek nie zaprezentują się dobrze, gdyż stworzą nieestetyczne plamy i w ogóle się ze sobą nie połączą.

Do blendowania cieni przeznaczone są średniej wielkości pędzelki o puchatym wykończeniu, mocno rozszerzone na środku główki i delikatnie zwężające się przy samym końcu. Tak zwane kuleczki fantastycznie radzą sobie z łączeniem poszczególnych kolorów. Oczywiście należy nauczyć się z nich korzystać, ale z czasem każda kobieta zdoła nabrać w tym wprawy.

Cienie do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.