Korzyści jakie daje skakanie w tandemie?

Wyskoczenie z samolotu na wysokości kilku tysięcy metrów to potężna dawka adrenaliny. Oczywiście nie posiadając odpowiednich umiejętności nie będziemy mogli skakać samemu. Jednak obecnie można w coraz większym stopniu korzystać ze skoków w tandemie.

Ciekawa przygoda

Skoki ze spadochronem realizowane w tandemie to:
– wyjątkowa przygoda
– duża dawka adrenaliny
– możliwość spojrzenia na świat z innej perspektywy. Do atutów skoków tandemowych można zaliczyć to, że są bardzo bezpieczne. Nie tylko skoki tandemowe odbywają się z instruktorem, ale wymagają również stosowania dodatkowych zabezpieczeń. W ten sposób z takich skoków mogą bez problemów korzystać nawet osoby przy pewnych wielu typach niepełnoprawności. Bardzo często takie skoki są formą terapii dla osób z pewnymi rodzajami niepełnosprawności.

Co dają skoki tandemowe osobom niepełnosprawnym?

Skok spadochronowy zawsze związany jest z pewną dawkę stresu. Jednak odbycie takiego skoku pozwala całkowicie pozbyć się strachu. Dodatkowo podczas skoku ma się bardzo dużą kontrolę nad ciałem i umysłem. Wiele się dzieje, ale człowiek jest intensywnie skoncentrowany. Z tego powodu skoki tandemowe są bardzo cennym doświadczeniem dla osób z traumami, w tym osób niepełnosprawnych. W kontekście skoków tandemowych kierowanych do osób niepełnosprawnych to nie wszystkie aerokluby będą zapewniały możliwości ich realizowania. Natomiast w bardzo wielu klubach można znaleźć skoki tandemowe, które kierowane są specjalnie do osób niepełnosprawnych. W tym względzie trzeba brać pod uwagę, że nawet częściowy paraliż nie ogranicza możliwości skorzystania z takich skoków.

Gdzie można skakać ze spadochronem?

Coraz większe zainteresowanie skokami ze spadochronem sprawia, że w coraz większej liczbie aeroklubów można skorzystać z usług związanych również ze skokami tandemowymi. Jeśli chce się odbyć taki skok warto sprawdzić w jakim najbliższym, większym mieście dostępne są takie usługi. Generalnie w większości dużych miast, gdzie działają lotniska oraz aerokluby można obecnie skorzystać ze skoków w tandemie. W ten sposób generalnie nie ma większych problemów, aby znaleźć miejsce, gdzie można odbyć pierwszy skok bez względu, gdzie mieszka się na terenie kraju.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy