Ratunek dla osób łysiejących czyli przeszczep fue

Nagła utrata włosów może być prawdziwym dramatem dla każdego człowieka. Przyczyny łysienia są różne, czasami włosy tracimy tylko okresowo, a czasami już na zawsze. W tym drugim przypadku metodą leczenia jest przeszczep fue, który jest najbardziej zaawansowaną techniką transplantacji włosów, będącą jednocześni najmniej inwazyjną dla samego pacjenta.

Metody przeszczepu włosów stosowane w Polsce

Metody przeszczepu włosów stosowane w polskich klinikach nie ustępują tym, które wybierane są w najlepszych klinikach poza granicami. Przeszczep fue to najczęściej wybierany sposób transplantacji włosów. Jest on mało inwazyjny i pozwala na szybki powrót do sprawności każdemu pacjentowi. Część skóry głowy, z której pobiera się indywidualne mieszki włosów, bardzo szybko się goi i nie dochodzi do powstania blizn. Dlatego właśnie przeszczep fue jest tak polecany dla osób chcących nosić w przyszłości krótkie fryzury. Ta zaawansowana metoda opiera się na precyzji chirurgów oraz doskonałej jakości sprzęcie, za pomocą którego można podczas jednego zabiegu pobrać nawet kilka tysięcy tak zwanych grafów.

Przeszczep włosów fue cena

Cena zabiegu uzależniona jest od ilości pobranych mieszków włosowych. To natomiast zależy od rozległości łysiny, czyli tych obszarów skóry głowy, na których zostaną wszczepione mieszki włosów. Konkretna cena zostaje zawsze ustalona z pacjentem przed zabiegiem, podczas rozległej i bardzo dokładnej konsultacji. Przeszczep włosów fue cena to często poszukiwana informacja. Dla przybliżenia i rozeznania, ile kosztuje tego typu zabieg, orientacyjnie można podać, że to kilka tysięcy złotych. Im więcej miejsc na skórze głowy do pokrycia za pomocą pobranych z innych części głowy lub ciała mieszków, tym cena będzie wyższa.

Konsultacja z lekarzem

Przed przystąpieniem do transplantacji włosów metodą fue bardzo ważny jest dokładny wywiad z lekarzem. Najczęściej konsultacja odbywa się z trychologiem, który musi dokładnie ocenić stan włosów do przeszczepu, jak również ustalić przyczynę łysienia. Zdarzają się bowiem sytuacje, że przeszczep metodą fue nie jest rekomendowany. Do zabiegu fue trzeba przygotować się w odpowiedni sposób, między innymi często zalecane jest odbycie konsultacji kardiologicznej. Przed zabiegiem nie można spożywać leków rozrzedzających krew, a także na przykład kawy – bo może ona podnosić ciśnienie. Po samym zabiegu szybko powraca się do sprawności i nie nosi się żadnego opatrunku na głowie.