Sukienki ślubne na ślub cywilny – jak wybrać właściwe?

Suknie ślubne skromne i modne to marzenie każdej Panny Młodej. Klasyczna suknia ślubna na tę uroczystość powinna być zarówno elegancka, jak i nieprzesadzona w formie. Jak zatem wybrać tę idealną?

Suknie ślubne skromne, ale nie nieeleganckie…

Klasyczna suknia ślubna powinna być przede wszystkim elegancka i wyróżniać się na tle innych. W końcu zakłada się ją na tak ważny dzień w życiu jak ślub cywilny. Oczywiście, dla większości kobiet moment ten nie jest tak doniosły jak ślub w kościele (wyjątkiem są panie, które nie biorą ślubu kościelnego), jednak nie umniejsza to randze samej sukni.Klasyczna suknia ślubna na uroczystość w Urzędzie stanu Cywilnego powinna nie epatować nagością. Jeśli, jednak decydujemy się na kreację z otwartymi ramionami i dużym dekoltem – warto dobrać do niej narzutkę, która pozwoli zasłonić ciało, a w chłodniejsze dni nie pozwoli zmarznąć.

Sukienki ślub cywilny – jak wybrać idealne?

Wybór sukienek zawsze powinien być uzależniony od gustu panny młodej. W tej kwestii nawet trendy w modzie ślubnej nie powinny wygrywać z tym, co kobieta lubi i w czym czuje się najlepiej. Długość sukni, jak i fason powinny również być dopasowane do figury i tak, panie o puszystych sylwetkach powinny sięgać po suknie poza kolano lub długie, które zakryją mocniejszą część ciała na dole. Z kolei kobiety o nienagannej sylwetce mogą sobie pozwolić na mocno dopasowaną i opiętą kreację, która podkreśli idealną figurę. Ciekawym i zabawnym mitem jest wybór sukni pod… stroje i gusta gości. To rozwiązanie po jakie sięga się rzadko, bo w końcu ten najważniejszy w życiu dzień dla Młodej Pary powinien odpowiadać ich marzeniom, a nie temu, co podoba się gościom…

Sukienki ślub cywilny – białe, czy nie?

Dawniej standardem było, że suknia do ślubu była biała. Wyjątkiem były kobiety, które z powodu np. ciąży lub posiadania już dzieci nie decydowały się na biały kolor, ale np. jego odcienie, takie jak ecru. Dziś zasady te zostały zapomniane i jedynym, co ogranicza kobiety wydaje się być ich wyobraźnia i poczucie stylu. Kolor biały cały czas wiedzie, jednak prym wśród ślubnych sukien. To klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Można jednak bawić się nim, dodając ciekawe elementy ozdobne, np. w kolorze czerwonym, który kojarzy się z kolorem zakochanych. Do takich dodatków Pan Młody może dobrać np. podobny krawat lub buty.